5 varovných signálů, že práce z vás vysává duši

Cítíte tlak v břiše pokaždé, když ráno zazvoní budík? Práce vám nepřináší do života nic pozitivního a stala se pouhým nástrojem, jak zaplatit všechny složenky? Takto poznáte, že je něco špatně.

1. Bojíte se ranního vstávání

Když žijeme to, co milujeme, ranní vstávání je mnohem jednodušší. Po noci se cítíme odpočatí a plní života. Nejsme ze své práce unavení, protože v srdci cítíme, že děláme to, co je naším úkolem. Žijeme to, co jsme si předsevzali, ne to, co po nás chce někdo jiný. Pokud necítíte žádné z těchto pocitů, měli byste co nejdříve odejít z vaší práce.

2. Práci máte jen k tomu, abyste zaplatili účty

Všichni musíme nějak přežít a je pravda, že si spousta lidí drží své zaměstnání jen proto, aby zaplatili všechny účty. Když ale popřemýšlíme nad tím, co skutečně potřebujeme, možná nám dojde, že nám stačí život, který máme rádi. Snili jste o malém bytě, ale musíte splácet dům? Snažíte se svým dětem splnit první poslední? Uberte.

3. Žijete jen o víkendu

Další indikátor toho, že se svou prací musíte co nejdříve skončit? Počítání dnů do víkendu. Rádi se věnujete výrobě květináčů, vychytávek do domácnosti, nebo malujete, ale můžete si to dovolit jen o víkendu? Popřemýšlejte, jak byste své životní radosti mohli zpeněžit a živit se tím, co vás baví.

Pracujete v továrně, ale nejraději byste pekli chléb? Jděte si za svými sny. 
Fotka od Philippe Ramakers z Pixabay.
Pracujete v továrně, ale nejraději byste pekli chléb? Jděte si za svými sny.
Fotka od Philippe Ramakers z Pixabay.

4. Nulový pocit naplnění

Žádná vášeň a žádný smysl toho, proč tuto práci děláte? Dopřejte si večer chvíli sami pro sebe a přemýšlejte, v jaké práci byste se cítili dobře. Procházejte nabídky a pomalu začněte budovat svůj sen.

5. Pocit naprostého vyhoření

Cítíte se v práci ztraceni, máte pocit vyhoření? Děláte věci jen a proto, abyste zaopatřili někoho jiného? Zapomínáte na to, že jsme zde proto, abychom zářili a byli šťastní. Věnujte se sami sobě a pomalu si chystejte plán změny svého života.

Neposlouchejte žádné škarohlídy a lidi, kteří vám nevěří. Je na čase změnit práci, a to velmi rychle. Budujte si plán, jak dosáhnout životního štěstí. Vše bude v pořádku, zvládnete to.

Zdroj: www.powerofpositivity.com. Náhledový obrázek: getty images