Benefity poslechu relaxační hudby

Relaxační hudba se může stát mocným spojencem ve vašem životě. Většina z nás prožívá den za den aniž by si všimli, jak nás zvuky a hudba v okolí ovlivňují. Je však faktem, že naše uši neustále dostávají informace o našem životním prostředí. Naše uši nám pomáhají uvědomit si nebezpečí, a mohou také zkvalitnit náš život obecně. Pokud budeme poslouchat správnou hudbu. Některé výhody objevíte ve chvíli, kdy budete pravidelně poslouchat relaxační hudbu:

1. Zvýšené hladiny pozitivních hormonů
Některé studie ukazují, že poslech uklidňujících zvuků přírody a relaxační hudba zvyšují hladinu serotoninu a jiných pozitivních hormonů v krevním oběhu. Serotonin považují mnozí odborníci jako hormon štěstí. A našemu tělu umožňuje zlepšení nálady, spánku a schopnosti učení.

2. Snížená hladina stresu
Pravidelný poslech relaxační hudby nám může pomoci oprostit se od každodenního stresu. Toto snížení stresu může vést k lepším kognitivním reakcím a zlepšení paměti. Stres ovlivňuje náš spánek a naše tělo potřebuje pro správnou funkci dostatek spánku. Poslech relaxační hudby, spolu s dýcháním nebo meditací před ulehnutím do postele je skvělý způsob odreagování od každodenních starostí a přináší vyrovnanost a klid v noci.

pexels.com

3. Lepší funkce mozku
Je známo, že hra na hudební nástroj může pomoci dosáhnout lepší prostorové časové úvahy a komunikačních dovedností. Co je ale pozoruhodné, když jen posloucháme hudbu, vědci zjistili, že působí na podobné oblasti v mozku, jako hra na hudební nástroj. Poslech hudby přispívá k rychlejší a plynulejší komunikaci neuronů v mozku.

4. Nižší srdeční frekvence
Několik studií zdokumentovalo, že u lidí čekajících v čekárnách u lékařů, nemocnicích a dalším klinickém prostředí při poslechu relaxační a uklidňující hudby poklesla srdeční frekvence. Pravidelný poslech relaxační hudby nám pomůže snížit krevní tlak a srdeční frekvenci. Sníží se tep a budete klidnější. Pocítíte vnitřní mír a snadněji dosáhnete vašich cílů.

5. Zvyšuje relaxaci
Dopamin je velice silný neurotransmiter, který úzce souvisí s našimi emocemi, pohyby a pocity rozkoše. Posloucháním hudby vyjadřujeme radost. Hudba vyvolává příjemný pocit v našem mozku, přispívá k příjemným vjemům, jako konzumace potravin nebo milování.

Hudba jako lék!

Měli byste zvážit použití vašeho iPodu nebo mp3 přehrávače k poslechu příjemných relaxačních playlistů před spánkem, při meditaci, masáži, atd. Čím více budete poslouchat tento styl hudby, tím víc budete moci čerpat výhody z poslechu tohoto druhu hudby. Vždy je možné si vybrat, jaký styl relaxační hudby je pro vás nejvhodnější.

obrázek: pexels.com, zdroj: exploringyourmind.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *