Je jim teprve 14 let: Co se teď stane s dvojčaty Lisy Marie Presleyové (†54)? A co další její děti?


Zpráva o smrti Lisy Marie Presleyové šokovala svět. 12. ledna zemřel jediný potomek hudební legendy Elvise Presleyho (†1977) na následky zástavy srdce. Bylo jí pouhých 54 let. Obzvláště tragické je, že Lisa Marie po sobě zanechává tři děti, včetně 14letých dvojčat. Co s nimi teď bude?

 „S těžkým srdcem sdílím zdrcující zprávu o úmrtí mé krásné dcery Lisy Marie,“ uvedla Priscilla Presleyová ve čtvrtek pro americký magazín People. 77letá matka Lisy předtím kontaktovala fanoušky prostřednictvím Instagramu a požádal o modlitby. Lise Marii se zastavilo srdce v jejím domě v Kalifornii. Záchranáři na místě provedli všechna možná opatření k obnově životních funkcí včetně kardiopulmonální resuscitace. Lisa Marie byla poté převezena do nemocnice, kde o několik hodin později zemřela, napsal německý server RTL.de.

54letá Lisa Marie byla čtyřikrát vdaná. S hudebníkem Dannym Keoughem, se kterým byla v letech 1988 až 1994, má dvě děti: herečku Riley Keough (33) a Benjamina (†27), který zemřel v roce 2020. Jejím druhým manželem byla popová hvězda Michael Jackson a třetím herec Nicolas Cage. V letech 2006 až 2016 byla Američanka vdaná za kytaristu Michaela Lockwooda, kterým se v roce 2008 narodila dvojčata Finley a Harper.

Druhá těžká ztráta pro rodinu

Pro rodinu Presleyových je ztráta Lisy Marie druhou velkou tragédií v krátké době. V červenci 2020 si vzal život její nejstarší syn Benjamin.

„Její srdce je zlomené, je úplně na dně a zničená, ale snaží se zůstat silná pro svá 11letá dvojčata a nejstarší dceru Riley. Zbožňovala svého syna. Byl láskou jejího života,“ řekl tehdy její mluvčí.

Trpký boj s bývalým manželem o opatrovnictví

Jak se s tím vším vyrovnají nejmladší děti Lisy Marie? Dvojčatům je teprve 14 let a dosud žila s matkou.

Po smrti syna Benjamina Lisa Marie v eseji pro magazín People napsala, že její dcery jsou „jedinou motivací, aby pokračovala“: „Pokračuji v tom, protože můj syn mi v posledních chvílích života dal jasně najevo, že péče o jeho malé sestřičky a dohled nad nimi jsou na prvním místě jeho zájmu a myšlenek. Naprosto je zbožňoval a oni jeho.“

Je otázkou, zda budou nyní obě dívky svěřeny do výhradní péče jejich otce. To proto, že Lisa Marie a Michael Lockwood spolu od rozchodu v roce 2016 vedli hořkou válku. Zatímco on se obával, že jeho bývalá žena kvůli smutku po jejich synovi znovu upadne do závislosti na drogách a alkoholu, ona ho obvinila z „držení nevhodných fotografií a videí s dětskou pornografií“. Manželé byli nakonec rozvedení v roce 2021.

Bude teď sestra Riley náhradní mámou?

Nejstarší dcera Lisy Marie Riley se nyní může stát jakousi náhradou matky svým třem sourozencům. Třiatřicetiletá herečka je od roku 2015 vdaná za kaskadéra Bena Smith-Petersena, s nímž se seznámila při natáčení filmu Mad Max: Fury Road. 

Zdroj: rtl.de. Náhledová fotografie: Unknown author – eBay / Wikimedia Commons: Lisa Marie v rukou rodičů – Elvise a Priscilly.