Nejsnadnější okurkový salát jen ze tří surovin: Trik se solí zvýrazní chuť

Rychlý okurkový salát se může stát vaší každodenní osvěžující pochoutkou. Pokud při přípravě dodržíte správný postup se solí, je dokonce chutnější a o to intenzivnější.

Ano, víte, zelenina by měla být součástí jídelníčku každý den, nejlépe každého jídla. Ale vám chybí čas a chuť každý den připravovat barevný salát? Tak vyzkoušejte rychlý okurkový salát podle webu Merkur.de. 

Zelená zelenina má právě sezónu a je připravena na sklizeň ve velkém. Okurky navíc obsahují hodně vody, málo kalorií a díky draslíku mají lehce močopudný účinek. Potřebujete ještě další důvody? Tenhle křupavý okurkový salát z receptáře od babičky je hotový během chvilky a chutná i hostům na grilovačce.

Rychlý recept na okurkový salát s octem a olejem

1 velká okurka

5 lžic slunečnicového oleje (alternativně: jiný, neutrální rostlinný olej)

3 lžíce bílého vinného octa

Koření: sůl, cukr, pepř, volitelné: 0,5 svazku kopru

Pro zvýraznění chutí lze do salátu přidat najemno nasekaný kopr. Fotka od Gabriele Lässer z Pixabay

Babiččin okurkový salát ze tří složek: jak ho připravit

– Kdo má rád okurku bez slupky, může ji oloupat, ale není to nutnost (ze slupky ale získáte extra dávku vitamínů). Neoloupanou zeleninu ale důkladně omyjte a odřízněte konce.

– Nyní nakrájejte okurku na tenké plátky nožem nebo použijte mandolínu. Druhá varianta funguje samozřejmě mnohem rychleji, ale pozor na prsty.

– Plátky okurky v misce dostatečně osolte a nechte je přikryté 5 až 10 minut odležet. Sůl během této doby vytáhne z okurek přebytečnou vodu, která by naředila pozdější octovo-olejovou zálivku. Tento malý, ale chytrý mezikrok z babiččiny krabičky triků zajistí, že váš okurkový salát bude chutnat intenzivněji.

– Zatímco se plátky okurky „potí“, vyšlehejte olej a ocet s trochou cukru a pepře, dokud se vše co nejlépe nespojí.

– Slijte vodu z mísy a vmíchejte směs octa a oleje. Rychlý okurkový salát ochuťte solí, cukrem a pepřem, dokud nebude podle vašich představ.

Pokud chcete salát zjemnit koprem, před podáváním ho najemno nasekejte a přidejte k salátu. Zkušení „kráječi“ okurek mají tento salát hotový a na talíři za méně než deset minut – pokaždé je osvěžující a lahodný.

Zdroj: www.merkur.de. Náhledová fotografie: Andreas Lischka z Pixabay