Otravují vás politické reklamy na Facebooku? Zde je návod, jak je vypnout v centru účtů

Facebook a Instagram nabízejí snadný způsob, jak rychle odfiltrovat reklamní kampaně politických stran a jejich zástupců. Stačí stisknout správné tlačítko v nastavení účtu.

Živé.sk přináší návod krok za krokem, jak tuto funkci používat. Návod popisujeme na příkladu Facebooku, ale jakmile vyfiltrujete reklamy na Facebooku, automaticky se tak stane i na vašem spárovaném účtu na Instagramu.

Když se uživatel rozhodne, že chce vidět méně reklam o sociálních tématech, volbách nebo politice, přestane mu Facebook zobrazovat politické reklamy s informacemi o tom, kdo je platí.

To neznamená, že se s politikou na Facebooku vůbec nesetkáte. Reklamy s touto tematikou se mu mohou zobrazovat i nadále ve výrazně snížené míře.

Úprava nastavení zobrazovaných reklam je velmi jednoduchá. V mobilní aplikaci sociální sítě otevřete nabídku klepnutím na svou profilovou fotografii v navigační liště (v systému Android nahoře, v systému iOS dole).

V dolní části obrazovky stiskněte tlačítko „Nastavení a soukromí“ a vyberte možnost „Nastavení“. Přímo nahoře klepněte na velký rámeček s logem Meta (provozovatel Facebooku) a nadpisem „Centrum účtů“.

V možnostech vyberte položku „Předvolby reklam“ a poté klepněte na položku „Motivy reklam“.

Nyní je třeba vybrat textové pole v horní části obrazovky. Je v něm napsáno „Hledat motivy reklam…“.

Do pole nic nepište, automaticky se pod ním zobrazí vybraná témata, mezi která patří „Sociální oblast, Volby nebo Politika“. Otevřete tuto položku a ve vyskakovacím okně vyberte možnost „Zobrazit méně“.

Pokud chcete k nastavení přistupovat prostřednictvím webové verze sociální sítě, nejjednodušší je kliknout na tento odkaz. Přesměruje vás do sekce Předvolby reklam v Centru účtů.

zdroj: zive.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pixelkult