Šokující příběh Davida Camma, muže neprávem odsouzeného za vraždu své ženy a dětí

Bývalý voják státu Indiana David Camm čelil třem soudním procesům za vraždu a strávil 13 let ve vězení za smrt své ženy a dvou dětí, jen aby byl v roce 2013 zproštěn viny.

8. září 2000 se bývalý voják státu Indiana David Camm údajně vrátil domů z basketbalu a naskytl se mu děsivý pohled: Jeho žena Kim a jejich dvě malé děti byly zastřeleny v garáži jejich domu v Indianě.

Ale poté, co zavolal policii, se Camm stal hlavním podezřelým v případu vraždy. Důkazy se zdály být nahromaděny proti Cammovi, který byl nalezen s krví na košili a prokázal, že měl několik mimomanželských afér.

Camm bude čelit třem soudním procesům za vraždu a odsedí si 13 let ve vězení. Vyšetřovatelé však řádně neprozkoumali klíčové důkazy, které by ukazovaly na jiného podezřelého.

V noci vražd Camm řekl, že odešel z domu, aby si zahrál basketbal při nedalekém kostele. Tvrdil, že se později v noci vrátil domů a našel svou ženu a dvě malé děti zastřelené v rodinné garáži.

Kolem 9:30 zavolal na své bývalé policejní stanoviště, aby útok nahlásil. To vyvolalo podezření. Proč nezavolal 911?

„Můj myšlenkový proces nejprve byl: ‚To jsou moji lidé‘,“ řekl Camm WDRB News v roce 2013. „Potřeboval jsem pomoc.“

Kim (35) a Jill byly střeleny do hlavy. Kim byla nalezena na podlaze garáže ve spodním prádle, její boty a ponožky byly odstraněny a pečlivě umístěny na střechu vozidla. To se později stalo významným důkazem v případu.

Ale Bradley byl přehozen přes zadní sedadlo rodinného Fordu Bronco, jako by se snažil dostat pryč od útočníka. Byl střelen do hrudníku.

Camm řekl, že vzal Bradleyho z auta, aby se ho pokusil resuscitovat, protože věřil, že je stále naživu. Tím nechtěně kontaminoval místo činu. Policie dorazila a našla rozrušeného Camma s malými kapičkami krve na košili, což podle prokuratury později prokázalo, že stiskl spoušť.

O tři dny později byl Camm zatčen a obviněn z vraždy své ženy a dětí.

Během prvního procesu téměř tucet žen svědčilo, že Camm s nimi měl během svého manželství poměr nebo je požádal o ruku.

Podle IDS News. Prokurátoři tvrdili, že krev stříkající na jeho košili a jeho historie nevěry jsou důkazem, že Camm zabil svou rodinu.

Tvrdili, že si odseděl jeden basketbalový zápas, utekl domů a spáchal vraždy, pak se vrátil do kostela, aniž by si toho někdo všiml.

Stát také tvrdil, že Camm obtěžoval Jill, ačkoli bylo jen málo důkazů, které by to podporovaly. Soudní lékař jednoduše řekl, že Jill zažila „trauma tupé síly“ na genitáliích někdy během 24 hodin před její smrtí, ale nepodařilo se mu prokázat, že to způsobil David Camm.

Ale 11 basketbalistů, se kterými Camm hrál tu noc, svědčilo, že ho neviděli odcházet z tělocvičny, neviděli žádnou krev na jeho dresu a nevšimli si žádného podivného chování.

Navzdory Cammovu silnému alibi byl v roce 2002 shledán vinným z vraždy své rodiny a odsouzen ke 195 letům vězení.

Camm se však úspěšně odvolal a o dva roky později státní nejvyšší soud rozsudek zrušil s tím, že neexistuje dostatek důkazů.

V roce 2000 byla na místě činu nalezena mikina s DNA neznámého muže. Ale obžaloba to opomněla otestovat před prvním soudem s Cammovou vraždou.

V roce 2005 byla DNA konečně testována – a bylo zjištěno, že odpovídá 11 násobnému odsouzenému zločinci jménem Charles Boney. Boneyho problémy se zákonem začaly v Bloomingtonu v Indianě, kde se podle Herald Times stal známým jako „Shoe Bandit“. Pozoruhodné je, že Boney byl známý tím, že měl fetiš nohou a historii útoků na ženy a krádeže jejich bot.

Brzy se zjistilo, že Boney také zanechal otisk ruky na Cammsově Fordu Bronco, což ho umístilo na místo činu. Ale i když tyto nové důkazy silně naznačovaly, že Boney byl zapojen do vražd, Camm a Boney byli souzeni jako spoluspiklenci, přičemž Boney svědčil, že přišel do domu Cammsových jen proto, aby prodal Davidovi zbraň – což David rychle obrátil proti své rodině.

Boney byl usvědčen a odsouzen k 225 letům vězení. Ale to neznamenalo, že Camm je v bezpečí.

Ve druhém procesu s Cammovou, který se překrýval s Boneyovým, prokurátoři tvrdili, že Kim zjistila, že její manžel obtěžoval Jill a že zabil svou rodinu, aby to zakryl.

Přátelé Kim vypověděli, že byla v týdnech před vraždami rozrušená, ale obhajoba tvrdila, že nikomu neřekla, že je naštvaná na svého manžela a že nedávno přestavěla jejich ložnici, informovaly News and Tribune.

Rekonstrukcionisté z místa činu najatí obžalobou vypověděli, že Jillina krev na Cammově košili byla z rychlého potřísnění krví, které mohlo pocházet pouze z toho, že byl v době, kdy byla zavražděna, jen čtyři stopy od ní, hlásí CBS. Několik expertů však vypovědělo, že krev mohla pocházet z náhodného kartáčování Jill poté, co zemřela.

Porota shledala Camma vinným. News a Tribune uvedly, že poté porota uvedla, že byla přesvědčena znaleckým svědectvím forenzního pediatra z úřadu Kentucky Medical Examiner’s Office, který tvrdil, že Jill byla obtěžována svým otcem. David Camm byl odsouzen na doživotí bez podmínečného propuštění.

U třetího procesu prokurátoři tvrdili, že motivem Davida Camma byla životní pojistka, kterou Kim nedávno uzavřel na rodinu.

Charles Boney byl předveden, aby svědčil. Řekl, že večer 28. září 2000 byl vylákán do domu Cammových, aby se setkal s Davidem, aby mu prodal zbraň. Ale když Kim a děti vjely na příjezdovou cestu, řekl Boney, Camm přistoupil k vozidlu a všechny tři zastřelil.

Boney také tvrdil, že ve své panice zakopl o Kimovy boty a položil je na střechu a že se naklonil do auta, aby zkontroloval děti, což byl důvod, proč jeho otisk ruky zůstal na autě. Tvrdil, že se nikdy nedotkl žádné z obětí.

Obhajoba zjistila, že jeden expert, kterého obžaloba předtím přivedla jako odborníka na rozstřikování krve, přikrášlil jeho reputaci, uvedl IndyStar, což zpochybnilo tvrzení, že vzorek krve na oblečení Davida Camma naznačuje, že stiskl spoušť.

Další testy DNA ukázaly „dotek“ DNA z Boney na košili Jill Cammové, stejně jako na košili, spodním prádle, nohou a pod nehty, což vyvrátilo tvrzení Boneyové, že se jich nikdy nedotkl. Testy také ukázaly Kimovu DNA na mikině, kterou Boney zanechal na místě činu.

24. října 2013 byl David Camm shledán nevinným ve všech bodech obžaloby a bylo mu umožněno odejít na svobodu.

zdroj: Allthatinteresting.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Bali88 at English Wikipedia – David Camm vpravo