Expartner Michaely Kuklové Jiří Káš vyměnil ženské křivky za plech. Vyrábí unikátní UFO s křišťálovým zvukem

Jiří Káš jako profesionální fotograf spolupracoval nejen s fotbalovou Amforou a legendárním týdeníkem Svět motorů, ale dokonce způsobil malou fotografickou revoluci ve světoznámém magazínu Playboy. Seznámil se při tom s tolika známými osobnostmi, až se nakonec překvapivě stal i tváří bulvárů. Dnes se řadí mezi špičkové výrobce handpanů.

Před 75 lety záhadně zmizelo letadlo s československými hokejisty. Nikdy nebyli nalezeni

8. listopadu 1948 zmizelo beze stopy malé soukromé letadlo s částí týmu československých hokejistů, kteří mířili z Paříže do Londýna, nejprve nad Lamanšským průlivem. Na palubě byli Zdeněk Jarkovský, Vilibald Šťovík, Miloslav Pokorný, Ladislav Troják, Karel Stibor a Zdeněk Švarc – mistři světa a stříbrní olympijští medailisté s výjimkou Zdeňka Švarce. Od tragédie uplynulo 75 let.

Nevyřčený příběh: Jak hordy komunistů znásilnily 2 miliony žen

Je zřídka zmiňovaným faktem, že když Hitler zahájil 2. světovou válku v září 1939 invazí do Polska, měl ve skutečnosti významnou vojenskou pomoc od drahého vojenského spojence. Ne, RSS to nebylo. Zatímco Německo napadlo Polsko ze západu, byl tu někdo, kdo napadl Polsko z východu. Všechno se to dělo podle dohody, kterou podepsali s Hitlerem, aby rozdělili Evropu na dvě části, z nichž jedné měli vládnout oni a druhé nacisté.

Vědci vysvětlují, proč včely nemohou létat nad zrcadlem. Jedním z výsledků je, že sledují rychlost země pod sebou

V experimentu na druhé straně nádrže připravili včelám sladkou odměnu. Včely se k ní však dokázaly dostat pouze tehdy, když se na hladině jezírka objevily vlnky nebo když se hladina vlnila. Když byla hladina klidná, včely začaly padat. Tím se potvrdila hypotéza, že včely používají k navigaci vizuální signály.

Huaroani: Izolovaný kmen čítající přibližně 4 000 členů s jedinečným kulturním a jazykovým dědictvím

Kmen Huaorani, známý také jako Waorani nebo Waos, je domorodá skupina žijící ve východním Ekvádoru v amazonském deštném pralese. Tento izolovaný kmen čítající přibližně 4 000 členů má jedinečné kulturní a jazykové dědictví. Jejich jazyk je odlišný a nesouvisí s žádným jiným známým jazykem, včetně kečuánštiny, kterou se v Ekvádoru běžně mluví.

Cukrovkou trpí stále více lidí. Příčinou je nezdravý životní styl 

V České republice žije s tímto onemocněním více než 1 milion lidí a odhaduje se, že dalších 250 tisíc o své diagnóze ještě neví. Celosvětově se s ním pak potýká 10 % populace a toto číslo stále roste. Řeč je o cukrovce, na níž se nejen při příležitosti Světového dne diabetu rozhodla zaměřit nezisková organizace Loono. Cukrovku totiž ve většině případů způsobuje nezdravý životní styl, a je proto možné jí předcházet díky prevenci.