Co je CoolSculpting a jak funguje?

CoolSculpting je metoda hubnutí za studena, která je stále populárnější, zejména mezi celebritami. Ve Spojených státech byl tento estetický zákrok v roce 2018 proveden více než kterýkoli jiný. CoolSculpting má skutečně co nabídnout. Pacienti se zbavují rezistentních tukových buněk bez chirurgického zákroku nebo rekonvalescence. Zákrok však není bez rizika. Modelka Linda Evangelista (na obrázku) uvedla, že trpí vzácnými vedlejšími účinky léčby. Místo toho, aby se její tukové buňky zmenšily, staly se většími a trvalejšími. Co přesně je tato metoda a co potřebujete vědět, než budete pokračovat?

CoolSculpting je neinvazivní ošetření tvarování těla, které odstraňuje tukové buňky z nepoddajných oblastí těla. Nazývá se také kryolipolýza a nevyžaduje žádný chirurgický zákrok ani řezy. Specialista používá zařízení k odsátí a ochlazení pokožky v požadovaných oblastech, čímž v podstatě zmrazí všechny přítomné tukové buňky. Kůže a další buňky zůstávají nedotčeny, protože jsou méně citlivé na chlad než tukové buňky.

Procedura trvá asi 35 minut na ošetřovanou oblast a nevyžaduje žádnou dobu rekonvalescence. Během následujících tří měsíců dochází k postupnému a přirozenému vylučování zmražených tukových buněk. Jediné ošetření může snížit tělesný tuk až o 27 %. Někteří lidé mohou podstoupit dvě nebo tři ošetření k odstranění většího množství tuku. Ošetřené oblasti vypadají tonizovanější s méně nápadnou celulitidou.

Během procedury odborník začíná aplikací gelu, který chrání pokožku před chladem. Ošetřovaná oblast je poté odsávána chladicím zařízením. Během léčby mohou pacienti pociťovat nepříjemné pocity, jako je tahání nebo štípání. Kůže může poté zčervenat, podráždit nebo otéct a někteří pacienti hlásí svědění, křeče a drobné bolesti. Tyto pocity se samozřejmě liší podle ošetřované oblasti a citlivosti pacienta, ale poměrně rychle mizí.

Vezměte prosím na vědomí, že CoolSculpting není řešením pro hubnutí a je určen pro lidi, kteří nemají nadváhu. V kombinaci se zdravým životním stylem se CoolSculpting dokáže nevzhledných boulí jednoduše zbavit. Nejvíce mohou prospět odolné oblasti, jako je břicho, boky, vnitřní a vnější stehna, sedlové brašny a dokonce i dvojitá brada. Zatímco muži a ženy ukládají tuk odlišně, CoolSculpting je účinný pro obě pohlaví, protože se zaměřuje na konkrétní oblasti.

Věděli jste, že lidské tělo produkuje tolik tukových buněk, kolik jich ztrácí? Studie provedená vědci ze stockholmského Institutu Karolinska ukázala, že dospělí si po celý život zachovávají stejný počet buněk ukládajících tuk. Studie také odhalila, že tyto tukové buňky se mohou dokonce regenerovat rychlostí 10 % za rok. To by vysvětlovalo, proč je někdy obtížné udržet váhu po jejím zhubnutí. CoolSculpting se zdá být rychlým a účinným způsobem, jak se zbavit madel lásky a dalšího lokalizovaného přebytečného tuku.

zdroj: MSN, Titulní obrázek: Screenshot MSN