Dámské kozačky z pravé kůže – Jak se o ně správně starat?

Jestliže jste do svého aktuálního šatníku zařadily kozačky z pravé kůže, bude dobré, když o ně budete vhodně pečovat. Díky tomu vám totiž vydrží sloužit i více sezón. Kožené kozačky mají tu výhodu, že z módy nevychází. Na trhu je jich velké množství. Na následujících řádcích vám prozradíme, jak o tyto trendy modely správně pečovat. Inspirujte se s námi!

Jak správně čistit kožené kozačky?

Dámské kožené kozačky mohou mít mnoho podob. Na trhu rozlišujeme zejména kousky v hladkém a v broušeném provedení. O oba zmíněné modely dámských kožených kozaček musí dámy rozlišně pečovat. Semišové kousky totiž nesnáší vlhkost a naopak hladkým modelům nevadí. Na hladké boty můžete tedy využít speciální čistící pěnu, pastu nebo gel. Konzistence obuvnického přípravku závisí jen na vás a na vašich preferencích. Naopak na semišové kousky využijete spíše vhodnou gumu na semiš. Jestliže si kožené boty z broušené kůže umažete, nechte je nejdříve uschnout. Rozhodně na nich bláto či jiné nečistoty neroztírejte hadříkem s vodou. Užitečné výše zmíněné čistící obuvnické doplňky na kožené boty jsou vám k mání také na e-shopu CCC. Tady můžete tyto kousky nakoupit pěkně z pohodlí vašeho domova.

Jaké další obuvnické doplňky využijete při péči o kožené boty?

Na kožené kozačky můžete využít nejrůznější kvalitní obuvnické doplňky. Hodit se vám bude kvalitní impregnace. Tu seženete na hladké i na broušené modely kožené obuvi. Z tohoto důvodu však pečlivě čtěte návod na každém přípravku. Také na e-shopech je vždy upozorněno, na který typ kožené obuvi se impregnace hodí. Do kožené obuvi různého typu se hodí i výměnné obuvnické vložky. Ty chrání botu před opotřebením a dokáží pohltit i nepříjemné bakterie. Na kožené boty pak lze využít i nejrůznější kartáčky s jemnými štětinami. V kurzu jsou i leštidla nebo ochranný krém. Dobrá volba je krém v neutrální transparentní barvě. Ten totiž můžete použít na různě barevné kožené boty. Na trhu je však k mání také ochranný krém v nejrůznějších barevných tónech. Obuvnické vložky, ale také krémy na kožené boty najdete i v kamenných prodejnách CCC. Díky nim bude vypadat vaše kožená obuv jako nová dlouhou dobu.

Jak osvěžit kožené kozačky uvnitř?

Aby dámské kožené kozačky plnily dobře svou funkci, musíte je vybrat ve správné velikosti. Jestliže nakupujete dámské kozačky v koženém provedení s oblibou na e-shopech, vezměte si k tomu na pomoc i klasický krejčovský metr. Za jeho pomoci pak pečlivě změřte délku vnitřní vložku jiné boty, která vám dobře padne. Naměřený výsledek nezapomeňte porovnat s velikostní tabulkou zvoleného výrobce. Různé světové značky totiž mají nuance v číslování. Díky správnému měření a porovnávání snáze vyberete správnou velikost kožené obuvi pro ženy a navíc lépe předejdete případným reklamacím. Ani ty však nejsou u ověřených prodejců strašákem. Kožené kozačky ve správné velikosti zajistí, že se vám v obuvi nebudou zbytečně potit chodidla. Tím se tedy chrání i vnitřní část boty před opotřebením. Do kožených kozaček pak lze využít i nejrůznější osvěžovače obuvi. Ty boty provoní a navíc jim mnohdy dopřejí i antibakteriální úpravu. Zmíněné osvěžovače do kožené obuvi seženete také u prodejce CCC. Tady můžete s trendy koženou obuví nakoupit i praktické obuvncické příslušenství.