Exotika za 2500 kč? Ostrov Gran Canaria je rájem v Atlantiku, který láká k nekonečným aktivitám

Pro mnoho cestovatelů je Gran Canaria nejlepší volbou mezi Kanárskými ostrovy. Je to destinace, která v sobě spojuje přírodní rozmanitost, příjemné počasí, dostupnost a kulturní bohatství.

Na ostrov, kde ani v zimních měsících neklesají teploty pod 20 °C, se dostanete přímým letem z Vídně a Budapešti. Za exotikou navíc nemusíte cestovat půl dne ani půl zeměkoule. Let z rakouské nebo maďarské metropole trvá pouhých pět hodin. Cena zpáteční letenky na Gran Canarii začíná na pouhých 100€ (2 500kč).

K dovolené na Gran Canarii neodmyslitelně patří místa, která musíte vidět. Na ostrově je spousta míst, která musíte vidět. Asi nejznámější z nich je přírodní rezervace Las Dunas de Maspalomas. Té dominuje stejnojmenná pláž, kterou obklopují majestátní písečné duny připomínající africkou Saharu.

Další atrakcí Gran Canarie je pěší turistika. Nejznámějším turistickým cílem je jedna z největších skal na světě – Roque Nublo, která je zároveň symbolem ostrova. Nezapomenutelnou zastávkou je také soutěska Guayadeque, která kromě přírodních scenérií zaujme také jeskynní restaurací.

Klasikou při návštěvě ostrova jsou také malebná městečka Puerto de Mogán a Agaete. Prvnímu z nich se díky barevným budovám, vodním kanálům a romantickému přístavu přezdívá „Malé Benátky“.

zdroj: obkec.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/summerstock