Děti s epilepsií kreslily svou oblíbenou hračku

Panenku, plyšové zvíře, míč nebo stavebnici nakreslily děti s epilepsií pro výtvarnou soutěž Líbí se ti, mami? Letošního 11. ročníku se zúčastnilo přes 60 dětí. První místo získala třináctiletá Magdaléna, která ztvárnila kočku Mícu.

„Epilepsie s sebou stále přináší řadu stigmat. Snažíme se proto motivovat děti, aby se do soutěže zapojily a ukázaly, že jsou stejně šikovné jako jejich zdraví vrstevníci,“ říká za organizátory Monika Bártová ze společnosti UCB, která soutěž pod záštitou spolku EpiStop pořádá. „Letošním motivem byla oblíbená hračka. Děti mohly nakreslit cokoli, s čím si rády hrají. Ať už je to panenka, míč, nebo třeba oblíbená postavička z počítačové hry,“ doplňuje.

Vítězkou letošního 11. ročníku se stala třináctiletá Magdaléna, která nakreslila svou oblíbenou kočku Mícu. Druhé místo získala patnáctiletá Vendula s obrázkem loutky, třetí byla devítiletá Karolína, jež ztvárnila stavebnici s motivem Harryho Pottera. Za své obrázky získali všichni tři profesionální výtvarné kufříky, ostatní účastníci pak obdrželi výtvarné potřeby.

Podrobnosti o soutěži jsou dostupné na www.libisetimami.cz.   

Epilepsie je jednou z nejčastějších chronických dětských nemocí. V České republice se s ní potýká přibližně 20 000 dětí.