Diane Keaton o stáří a mateřství po 50: „Lidé jsou překvapeni, že ženy v mém věku mají stále chuť do života“

Stáří pro ni není nic jiného než vedlejší účinek mládí, tvrdí Diane Keatonová (správně česky), které je dnes 77 let. Pravidelně ženám připomíná, že v tom všem šílenství – kultu dokonalého ženského těla, éře retušovaných plakátů, zapomínáme na něco opravdu důležitého.

Některé hvězdy počítají s nevyhnutelným tokem času, jiné využívají četná ošetření estetickou medicínou a možnosti plastických operací. Patří sem mimo jiné početné zástupy hollywoodských hvězd, napsal polský portál Viva.pl.

Diane Keatonová o stárnutí

Americká herečka je hrdá na svých 77 let! A na svůj věk rozhodně nevypadá. Keatonová je příkladem elegance, ženskosti a stylu. Před několika lety se zúčastnila reklamní kampaně kosmetické firmy L’oreal propagující řadu kosmetiky věnovanou zralým ženám. Fanoušci herečky oceňují především její přirozenost. Herečka nikdy nevyužila služby estetické medicíny, o plastických operacích nemluvě.

Nadhled a chuť

Hvězda má směrem k sobě neobvyklý nadhled. Dokázala to v rozhovoru pro polský časopis Wysokie Obcasy (Gazeta Wyborcza) před několika lety, kde hovořila o plynutí času a letech svého mládí. Herečka se stala maminkou dvou adoptovaných dětí až po padesátce a dokazuje, že věk je jen číslo. Nepodléhá sociálním přesvědčením – žije život naplno! Nečeká na něčí přízeň ani na znamení osudu. Diane zdůrazňuje, že nejdůležitější je starat se o sebe. „Lidé jsou překvapeni, že ženy – zvláště ženy – v mém věku mají stále chuť do života,“ říká. 

Jeden z nedávných filmů Diane Keatonové „Na lásku je vždy čas“ se věnuje právě tomuto tématu. Hollywoodská hvězda se ztotožňuje s hrdinkou inscenace a přesvědčuje ženy, že na život není nikdy pozdě. Hlavně kvůli lásce. „Nikdo nechce myslet na to, že se staří muži zamilují! Koho to zajímá? Sexuální prvek je v mladé lásce velmi důležitý a lidé si myslí, že to s věkem zmizí,“ vysvětluje.

Zajímat se o staré lidi je „nepohodlné

Senioři jsou podle herečky vytlačeni na okraj společnosti. Nikdo nevěnuje pozornost potřebám druhých, protože to znamená opuštění své komfortní zóny. „Obecně si všímám, že lidé nemají rádi starší lidi. Myslím, že je to proto, že jim připomínáme směr, kterým se všichni nevyhnutelně ubíráme. Ale to, že si to ostatní myslí, neznamená, že by stáří mělo být časem rezignace a souhlasu se zmizením! S tímto pocitem oběti musíme bojovat,“ apeluje na zralé ženy.

Jsou naprosto IN: Nejen Diane, také Helena

Naštěstí nám známé osobnosti jako Diane Keatonová připomínají, že stáří může být zajímavé. A limity jsou pouze v nás samých. V Polsku na toto téma upozorňuje Helena Norowiczová. Herečka se stala modelkou ve svých 80 letech. Účastní se četných přehlídek a reklamních kampaní pro přední polské návrháře. 

Co řekla o plnění snů a věku? „Nezapomeňte se nevzdávat svých snů. Bez ohledu na věk, ve kterém se nacházíme, a životní situaci, kterou aktuálně procházíme. Vždycky říkám, že je třeba dát si šanci a každý z nás by si měl najít to, co ho činí šťastným. Navíc se vyplatí jít za svými sny, protože to je první krok k jejich uskutečnění,“ prozradila Helena Norowiczová v rozhovoru pro časopis „Życie Seniora – żyj zdrowo i aktywnie”.

Zdroj: viva.pl. Náhledová fotografie: celebrityabc / Flickr