Kontroverzní fyzik chce investovat milion dolarů, aby potvrdil, že našel mimozemskou technologii

Avi Loeb je vědec z Harvardské univerzity, který je možná trochu „posedlý“ pátráním po mimozemském životě. Po objevu zvláštního objektu Oumuamua tvrdil, že se jedná o mimozemskou loď a v jiné teorii hovořil o tom, že bychom měli pátrat po mimozemských sondách přímo v naší Sluneční soustavě.

Loeb přichází s další teorií, která se stejně jako ty předchozí řadí k těm bláznivějším. Tvrdí, že meteorit, který padl v roce 2014 do tichého oceánu, může být ve skutečnosti mimozemská technologie, nevylučuje ale ani to, že jde o meteorit z jiné soustavy, informoval portál NBC

Zároveň tvrdí, že by se měl skládat z neuvěřitelně silného materiálu. Jeho tvrzení nelze potvrdit a ani vyvrátit, dokud vědci objekt neprozkoumají. Loeb se proto rozhodl vytvořit expedici, která se pokusí „mimozemskou technologii“ vylovit. Ta bude stát více než milion dolarů a financovat ji budou ze soukromých zdrojů, napsal portál NPR.

„Pokud by se nám podařilo objekt získat, bylo by to poprvé, co se dotkneme něčeho z jiné soustavy,“ tvrdí Loeb.

Dnes už víme, že objekt, ať už je to mimozemská technologie nebo jen obyčejný meteorit, přišel z jiné soustavy, stejně jako Oumuamua. Loeb spolu se svým studentem Amirem Sirajem zjistili podle toho, jak se rozpadal během přeletu atmosférou, že se skládá z materiálu tvrdšího než železo. Harvardský profesor má před sebou těžký úkol. Po dopadu do Tichého oceánu se s největší pravděpodobností objekt roztříštil a expedice může reálně hledat částečky o velikosti centu na dně oceánu . Loeb však věří, že najdou to, co hledají.

Poznámka: 1I/ʻOumuamua je mezihvězdný objekt, který proletěl Sluneční soustavou. Byl objeven 19. října 2017 pomocí dalekohledu Pan-STARRS 1 na Havajských ostrovech. Původně byl považován za kometu, později bylo upřesněno, že jde o planetku protáhlého tvaru o délce asi 400 m. (cs.wikipedia.org)

Meteorit, nebo mimozemská technologie?

Objekt, který plánuje profesor hledat, označuje jako meteorit, který přišel z jiné Sluneční soustavy. Toto označení je správné, ale Loeb se nebrání ani myšlence, že by mohlo jít o mimozemskou technologii, i když ji podle webu Allthatisinteresting už dále nespecifikuje.

Loeb ale zároveň věří, že pokud by potvrdila jejich tvrzení, tak by šlo o jeden z nejvýznamnějších objevů lidstva. Protože to změní náš pohled na naše místo ve vesmíru.

Zdroj: www.nbcboston.com, https://allthatsinteresting.com. www.npr.org. Náhledová fotografie: urikyo33 z Pixabay