Naplánujte si včas dovolenou 2023: Mapa zemí, které jsou pro turisty nejbezpečnější

Už plánujete dovolenou na rok 2023? Mapa rizik od společnosti A3M ukazuje, kam budou turisté v roce 2023 cestovat nejbezpečněji a kde to bude nebezpečné.

Německá společnost A3M se sídlem v Hamburku a Tübingenu nyní vytvořila takzvanou mapu rizik, která analyzuje rizikový potenciál ve všech zemích světa, cituje portál Merkur.de web kreiszeitung.de.

Dovolená 2023: Toto jsou nejbezpečnější země

Mezi kritéria společnosti patří vstup do země a výstup ze země, doprava (letecká, veřejná, taxi, auta a další dopravní prostředky), infrastruktura, zdraví, riziko infekce, přírodní rizika a životní prostředí, bezpečnost (ve vztahu ke kriminalitě atd.) a další faktory.

V hodnocení rizikovosti zemí a regionů proto hraje roli velké množství faktorů. Země a regiony, u nichž by se cestující měli před cestou informovat o rizicích specifických pro danou zemi, jsou označeny oranžovou a červenou signální barvou. V zásadě jsou však příslušné informace poskytovány i cestujícím v zemích s nižšími riziky.

Mapa rizik rozděluje bezpečnostní rizika do pěti kategorií

Zdroj: twitter.com

Celkově je mapa rozdělena do pěti barevně odlišených kategorií zemí. Ty se pohybují od tmavě zelené pro „velmi nízké riziko“ až po tmavě červenou pro „velmi vysoké riziko“. Velmi málo zemí je označeno tmavě zelenou barvou. V souladu s tím jsou Německo, Švýcarsko, Slovensko, Norsko, Finsko, Island, Faerské ostrovy, Grónsko a Kanada v roce 2023 považovány za extrémně bezpečné země pro cestování. I země jako USA je v současnosti klasifikována pouze jako světle zelená. V Evropě je aktuálně nejnebezpečnější na Ukrajině.

Oblíbené prázdninové země jako Turecko nebo Thajsko se na mapě rizik objevují se nažloutlým tónem. Toto zbarvení znamená, že v této zemi je zvýšené bezpečnostní riziko, ale zároveň se před vstupem do země nemusí dělat žádná zvláštní opatření.

Dodržujte opatření v případě zvýšeného bezpečnostního rizika

Vstup do zemí s červenou nebo tmavě červenou barvou je možný jen se značnými bezpečnostními riziky. Kdo může, měl by se zdržet cestování do takové země. Ukrajina, Írán, Irák a Sýrie se na mapě zobrazují v tmavě červené barvě.

Pokud tam přesto chcete vstoupit, měli byste se předem informovat o bezpečnostním riziku v příslušné zemi a učinit příslušná opatření.

Zdroj: merkur.de. Náhledová fotografie: Freephoto z Freepik