Obyčejné datle zvládají zázraky: Pomáhají bránit vzniku mrtvice a udržet si cholesterol na normální hladině

Datle jsou pro naše zdraví velmi přínosné

Přejete si přírodní životabudič, který vám pomůže se střevními potížemi, anémií, rakovinou v břišní oblasti, nebo třeba se sexuální dysfunkcí? Dopřávejte si denně datle.

Vitamíny, minerály i vláknina

Datle jsou skvělá plodina. Pokud hledáte skutečný životabudič, právě jste našli. Tato potravina je doslova našlapaná přínosnými látkami. Ať již se ptáte po vitamínech, nebo vás zajímají spíše minerály, datle vše mají v hojném zastoupení. Jejich konzumací do těla dostáváte vápník, železo, draslík, fosfor, hořčík i měď. Skvělý zdroj živin z přírody, nemyslíte?

Rekonvalescence jak má být

Naše babičky při rekonvalescenci těla po dlouhé chřipce používaly osvědčený recept – žloutky s cukrem. Dnešní generace má ale cukru nadbytek, a proto je tento recept lepší nahradit něčím zdravějším a prospěšnějším. Pokud jste v rekonvalescenci, dopřávejte si denně datle. Oceníte jejich bílkoviny, vitamíny i přírodní cukry. Kilo datlí v sobě ukrývá na tři tisíce kalorií!

Zástup potíží, při kterých pomáhají datle

Datle vám pomohou v případě, že si přejete udržet vaše srdce zdravé. Dokonce se ale označují i jako brainfood, tedy jako potravina, která podporuje mozkové funkce. Pokud máte zácpu, datle přirozeně pomohou. Přejete si snížit krevní tlak? I zde datle oceníte. Kromě toho tato plodina povzbuzuje funkci imunity. Datle dokonce dokáží pomoci při boji s rakovinou v břišní oblasti. Sháníte přírodní afrodisiakum nebo léčbu sexuálních dysfunkcí? Výborně, právě jste našli.

Datle jsou přírodní zdroj zdraví. Vlastně jsou natolik přínosné, že bychom je měli konzumovat každý den. Trocha k troše a máme krásný zdroj přírodních živin.

Zdroj: www.healthline.com. Náhledový obrázek:

Zdroj: www.healthline.com. Náhledový obrázek:

Zdroj: www.healthline.com. Náhledový obrázek: engin akyurt on Unsplash.