Zpěvačka Helena Vondráčková si vysoudila vyšší důchod. Podívejte se, kolik jí stát platil

Místo 13 tisíc korun by měla legendární zpěvačka Helena Vondráčková dostávat novou částku, informuje tn.cz.

Umělkyně se po letech soudních tahanic dočká vyššího důchodu. V roce 2011 jí bylo vyměřeno 8 tisíc korun. Když se proti tomuto rozhodnutí ohradila, byl jí důchod zvýšen na 13 tisíc korun, ale ani to zpěvačce nestačilo.

„V pondělí jsem se konečně dočkala pozitivní zprávy od svého právníka, který vše předal soudu, protože se nic nedělo. Vlastně výborná zpráva. Soud uznal dokumenty, které jsem uvedla jako důkaz pro nereálný výpočet mého důchodu, za pravdivé,“ vysvětlila zpěvačka portálu.

Prozatím netuší, jakou částku jí úřady přiznají. Přesto už s manželem verdikt soudu oslavili. „Měli jsme samozřejmě radost a připili jsme si sklenkou šampaňského na skvělý výsledek, ve který jsme ani nedoufali,“ přiznala umělkyně.

„Ráda bych ale dodala, že mi na výši částky vůbec nezáleželo. I když mi přišla tak nějak podhodnocená. Šlo mi hlavně o princip. Někteří lidé totiž před lety na mou stížnost reagovali slovy, že jsem chamtivý a že mi jde jen o peníze. Ale já nejsem člověk, který by svůj život založil na penězích. Ve skutečnosti šlo o spravedlnost. Myslím si, že každý v této republice by měl dostat důchod, na který má ve stáří nárok,“ dodala.

zdroj: Tn.cz, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Lukáš Malý – Public Domain