6 potravin, které mají pacienti s poruchou štítné žlázy přísně zakázáno konzumovat

Ženy jsou tímto problémem ohroženy mnohem více než muži. Oteklé bolestivé hrdlo, krk a hrudník, nervozita, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, tyto příznaky se mohou objevit při problémech se štítnou žlázou. Pokud vám byla diagnostikována dysfunkce štítné žlázy, určitě ze svého jídelníčku vyřaďte následující potraviny, uvádí studie.

  1. Cukr

Cukr má negativní vliv nejen na funkci štítné žlázy, ale i na mnoho dalších orgánů.

  1. Sója

Sója ovlivňuje funkci některých hormonů, takže pokud užíváte léky na štítnou žlázu, musí mezi užitím léků a konzumací sóji uplynout několik hodin. Díky obsahu izoflavonoidů brání vstřebávání jódu štítnou žlázou.

  1. Potraviny smažené na tuku a oleji

Potraviny smažené na velkém množství tuku nebo oleje jsou velmi nezdravé. Obsahují velké množství transmastných kyselin a mají negativní vliv na funkci štítné žlázy.

  1. Kvetoucí zelenina

Obsahují izothiokyanáty, které potlačují schopnost štítné žlázy vstřebávat jód. Na seznamu zakázaných potravin je zelí, růžičková kapusta, brokolice a květák.

  1. Lepek

Stejně jako sója i potraviny obsahující lepek negativně ovlivňují funkci štítné žlázy. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem lepku, jako je žito, ječmen, pšenice.

  1. Káva

Lékaři tvrdí, že více než jeden šálek kávy denně nemá příliš pozitivní vliv na funkci štítné žlázy a nadledvinek.

zdroj: Restartmed.com, Healthline.com, Redcliffelabs.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/LUM3N