Zvrácená vražda: Mladá Němka brutálně zabila svou dvojnici. Chtěla předstírat vlastní smrt

Mladou Němku obvinili z naplánování a zosnování vraždy své dvojnice. Chtěla nafingovat vlastní smrt.

Když policisté v bavorském Ingolstadtu dostali hlášení o mrtvé ženě v autě na břehu Dunaje, neměli ani ponětí, že budou svědky jedné z nejvíc šokujících vražd v dějinách Německa. Znetvořené tělo mladé ženy objevil v autě íránský manželský pár již 16. srpna 2022. Oba si ihned pomysleli, že jde o jejich třiadvacetiletou dceru Šaraban. Mrtvola se nacházela v autě jejich dcery, na tváři měla několik brutálních poranění, ale stavbou těla i barvou vlasů jednoznačně připomínala Šaraban. Pitva ale ukázala, že šlo o třiadvacetiletou alžírskou bloggerku jménem Chadidža, která žila v sousedním Bádensko-Württembersku.

Policie proto začala pátrat po Šaraban, o které zprvu uvažovala jako o oběti. Jak se ukázalo, právě ona byla vražedkyní.

19. srpna 2022 zadržela bavorská policie mladou Íránčanku a třiadvacetiletého Kosovce Šekira. Do médií se zprávy o tom, proč pár skončil ve vězení, dostaly až koncem letošního ledna. Vyšetřovatelé totiž v utajení sbírali dodatečné důkazy o tom, že dvojice svůj brutální čin předem naplánovala a nakonec i zrealizovala.

Vyšetřovatelé zjistili, že Šaraban už přinejmenším od července 2022 pátrala na sociálních sítích po ženách, které se jí podobaly. Pomocí falešných účtů s nimi navazovala kontakty a pod různými záminkami je lákala do Ingolstadtu. Většina pokusů byla marných, ale Chadidža souhlasila, že se s Íránkou setká.

V den vraždy Šaraban a Šekir vyzvedli alžírskou bloggerku v jejím domě. Když projížděli lesním úsekem mezi Heilbronnem a Ingolstadtem, zastavili a donutili Chadidžu vystoupit. Potom ji ubodali, naložili zpět do auta a Mercedes odvezli na břeh Dunaje, kde ho našli Šarabanini rodiče.

„Vyšetřování nás dovedlo k úsudku, že podezřelá chtěla v důsledku rodinných neshod předstírat vlastní smrt. Vražednou zbraň jsme zatím nenašli, ale pitva ukázala, že oběť dostala přes 50 bodných ran, mnohé z nich do oblasti obličeje. Podezřelá chtěla zřejmě zajistit, aby se nepodařilo objasnit totožnost oběti.“

Šaraban a Šekirovi v případě prokázání viny hrozí doživotní trest za mřížemi.

Zdroj: bild.de, magazin.pluska.cz. Náhledová fotografie: azerbaijan_stockers z Freepik