6 věcí, které máte doma a které přinášejí smůlu. Na co si dát pozor, pokud jste pověrčiví?

Rozsypaná sůl, darované nože nebo vstup pod žebřík přinášejí smůlu. Máte doma starý kalendář, houpací křeslo nebo rostlinu, které už mají své nejlepší dny za sebou? Dejte si pozor, protože podle pověr jsou možná tyto věci také za tím, že ještě nejste bohatí nebo jste stále svobodní. A pozor, rok sotva začal a už je tu pátek třináctého.

Nestlaná postel

Nestlaná postel je nejen noční můrou všech rodičů, ale údajně může i za to, že se v noci dobře nevyspíte. Pokud si ráno dáte tu práci a načechráte každý polštář a srovnáte peřinu do dokonalé symetrie, budete mít nejen uklizenou postel, ale také se vyhnete nočnímu zírání do stropu.

Houpací křeslo

Také se vám zdá scéna jako z hororu, když houpací křeslo začne kopat samo sebe? Rozhodně to není nábytek pro pověrčivé lidi. Podle irské lidové pověsti prázdné houpací křeslo zve zlé duchy, aby se v něm usadili. A pokud se skutečně sama přestěhuje, není pochyb o tom, že máte v domě o jednoho nájemníka víc.

Malování katastrofických nebo děsivých scén

Na zámcích visely na stěnách portréty lidí s pronikavým pohledem, které měly ve služebnictvu, jež se rozhodlo krást, vyvolat výčitky svědomí. Někteří lidé věří, že obrazy zobrazující přírodní katastrofy, války nebo jiné tragédie přinášejí do vašeho domova smůlu.

Zrcadlo

Nejen feng-šuej říká, že byste neměli mít zrcadlo naproti posteli. Podle některých pověr zrcadlem procházejí různé neživé bytosti, podle jiných se v něm kvůli odrazům hůře usíná. Samostatnou kapitolou je rozbité zrcadlo, které prý přináší sedm let smůly, a kdyby to nestačilo, tak i smůlu v manželství. Existence doma bez zrcadla vám však může přinést i neštěstí. Pokud přijdete na pohovor nebo rande zarostlí, rozhodně neuděláte dobrý dojem.

Otevřený deštník

Možná vás překvapí, že tato pověra pochází z dob starého Egypta. Říká se, že nosit do domu předměty, které vás chrání před venkovním počasím, přináší smůlu. Mohli byste urazit duchovní strážce domova. Naznačili byste jim, že jejich ochrana je nedostatečná. Bohužel nevíme, jak nechat deštník uschnout, aniž bychom si rozhněvali duchovní strážce.

Uvadlá kytice nebo sušená květina

Cokoli mrtvého v domě prý přináší do domu negativní, doslova mrtvou energii. To platí pro květinu, kterou jste zapomněli zalít, ale i pro zvadlou kytici růží.

zdroj: housedigest.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/cocoparisienne