Audioknihy zdarma na internetu: Top tipy pro děti i dospělé

Jsou už vaše oči unavené z nekonečného civění do monitoru? Dopřejte si klid s knihou, ale v té nejlepší podobě. Audiokniha potěší děti i dospělé. Je skvělým společníkem při každodenních činnostech, v autě nebo při odpočinku. Poradíme, kde najít audioknihy zdarma.

Když nejste online

Audiokniha je skvělým společníkem během práce, při řízení vozidla, nebo třeba při sportu či domácím odpočinku. Audioknihy zdarma ke stažení nabízí například aplikace Českého rozhlasu mujRozhlas, kde si oblíbenou četbu můžete stáhnout a poslouchat i v době, kdy nemáte připojení k internetu.

Online audio knihy

Obrovské možnosti se vám skýtají v případě, že máte možnost být připojeni k internetu. Například na kanále YouTube naleznete audioknihy v mnoha světových jazycích. V češtině si pak můžete vychutnat například bestseller Jo Nesba Krev na sněhu, Dášeňku, záhadu hlavolamu a mnoho dalších titulů. Vyhledávejte podle názvu vaší oblíbené knihy, nebo pouze zadejte do vyhledávače pojem „audiokniha“. Jestliže holdujete studiu jazyků, nalezněte tituly přímo v jazyce, který se vám příjemně poslouchá.

Některé audioknihy jsou dostupné i zdarma. 
Fotka od janeb13 z Pixabay.
Některé audioknihy jsou dostupné i zdarma.
Fotka od janeb13 z Pixabay.

Něco pro děti

Český rozhlas již roky provozuje Rádio Junior. Stanice, která nabízí zajímavý obsah pro nejmenší děti i pro odrostlé teenagery, obsahuje také archiv již odvysílaných pořadů. Zatímco nejmenší děti ocení například Ušounovu pohádkovou školku, tedy krátký program na rozličná témata, větší děti si mohou vychutnat hned tři možnosti, jak si poslechnout audio knihu. První z nich je Čtení na pokračování, další Malá pohádka, a třetím zdrojem skvělé četby je Velká pohádka. Archiv obsahuje pohádky, které rádio vysílalo i před několika dny.

Zdroj: mujrozhlas.cz., YouTube.com.  Náhledová fotografie: Gettyimages