Canyoning: Bláznivá zábava! Sjeli byste si tento skalní tobogán i vy?

Canyoning je jednou z nejstarších přírodních aktivit, které lidé používali jako techniku pro přežití. V minulosti lidé hledali úkryt před nebezpečnými zvířaty a přírodními katastrofami. Dnes se canyoning stal jedním z nejnovějších extrémních sportů na světě.

Skrytá místa na celé planetě

Hledáte možnost, jak se dostat do míst, která jsou běžným návštěvníkům skrytá? Canyoning je jasnou výzvou. Díky němu se ocitnete v místech, kde si dokonale vychutnáte překrásné přírodní scenérie. A abychom nezapomněli, na davy turistů rovnou zapomeňte. Tuto kratochvíli vyznává jen hrstka odvážlivců. Zařadíte se mezi ně i vy?

Stanete se badateli?

Možná se vám při kaňoningu podaří objevit zcela nová místa – průzkumníci totiž již dříve pomocí této adrenalinové zábavy dokázali představit světu celou řadu dosud skrytých míst. Nalezli úkryty lidí, kteří dříve obývali zdánlivě nepřístupná místa. Jako přírodovědci pionýři se pomocí canyoningu lidé dostali do míst, kde byly objeveny endemické rostlinné druhy a zvířata.

Nebo si jen tak užijete zábavu?

Pokud vám extrémní zátěž a týdny v divočině nic neříkají, můžete si i v rámci Evropy vyzkoušet několik míst, kde je možné canyoning provozovat i v případě, že jste úplní začátečníci. Například ve Slovinském Boveci nebo Sušeci si dokonale vychutnáte, jaké to je: Oblečete se do neoprénu, na hlavu si dáte helmu, okolo pasu pevný postroj. Pomocí neoprénových bot se budete pohybovat i po kluzkých kamenech, aniž byste uklouzli.

Sjedete si po zadku sadu přírodních tobogánů. Některé trasy jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. Po směru toku potoka se tak vydáte za zcela novým dobrodružstvím. Občas budete muset hodně sklonit hlavu, někdy zase slaníte vyšší vodopád, ale ještě dlouho ve vás přetrvá nekonečný pocit adrenalinu. Ano, zvládli jste to! Přírodní tobogány byly skutečně úchvatné!

Zdroj: www.econaturesways.com. Náhledový obrázek: getty images