Bezpečný domov pro vaše domácí mazlíčky: Toto dejte mimo jejich dosah

Je přirozené, že se všichni chceme ve svých domovech cítit pohodlně a bezpečně, a totéž platí pro naše domácí mazlíčky. Přestože páníčci musí být vždy ostražití, pokud jde o bezpečí jejich mazlíčků, existují způsoby, jak ochránit zdraví a životy milovaných zvířátek (a také stav vašeho domu či bytu).

1. Jedovaté rostliny

Domácí mazlíčci mají často tendenci prozkoumávat rostliny doma nebo na zahradě. Některé jsou pro kočky nebo psy nebezpečné. Než něco zasadíte nebo si koupíte pokojovou rostlinu, zapátrejte, které rostliny je třeba držet dál od vašich mazlíčků. Pokojové rostliny by měly být na vysokých policích a venkovní rostliny, které jsou nebezpečné, by měly mít kolem sebe plůtky. Zajistěte, aby závěsné rostliny nebyly příliš nízko – zejména pro majitele koček.

2. Bezpečně ukládejte léky

I ty nejběžnější léky, třeba proti bolesti mohou být pro domácí mazlíčky toxické. Malé dávky mohou způsobit problémy a vysoké dávky mohou být smrtelné. Noční stolky nejsou bezpečné pro ukládání léků – i když jsou nádobky těsně uzavřeny – protože psi mohou ty plastové rozžvýkat. Nejbezpečnější místo pro skladování jakéhokoli druhu léků je uvnitř zamknutých skříněk nebo zásuvek – nejlépe vysoko a mimo dosah.

3. Potraviny na vyvýšených místech

Buďte opatrní speciálně tam, kde žijí psi, kteří milují jídlo a mohou vyčmuchat lahůdky na míle daleko. Abyste zabránili tomu, že vaši mazlíčci snědí vše, co by neměli, skladujte potraviny vysoko na policích v kuchyni, ne-li za zavřenými dvířky. Existují specifická jídla, jako je čokoláda, hrozny a rozinky, které jsou pro psy skutečně toxické.

4. Zakryjte dráty a šňůry

Všichni máme po domě přístroje, které potřebují elektrické kabely. Všechny tyto šňůry mohou lákat kočky, které milují tahání a kroucení. Štěňata je zase ráda jako žvýkací hračku. Chraňte své domácí mazlíčky použitím plastových krytů na všechny volné šňůry, které jsou blízko země nebo na dosah.

zdroj: Pixabay.com/Mabuya

5. Úklidové chemikálie nahoru

Čisticí prostředky by obecně neměly být užity nikým, ani lidmi, ani zvířaty. Vzhledem k tomu, že psi mohou rozžvýkat plastové lahve, je důležité zajistit, aby všechny čisticí prostředky nebyly v dosahu vašich domácích mazlíčků. Znovu – nezapomeňte skladovat čisticí prostředky v uzavřené skříni nebo na vysokých policích, na které zvířata nikdy nedosáhnou.

6. Zavřete okna

Přesvědčte se, že máte zavřená okna – zejména v horních patrech, abyste zabránili vypadnutí domácích mazlíčků. Různé sítě a rolety jsou rozumná věc, do které investovat, ale i tak neotevírejte okna, když nejste v místnosti a nemůžete dávat pozor na svého mazlíčka.

Zdroj: www.richouses.com. Náhledová fotografie: congerdesign