Obdivujete pleť Asiatek? Pokuste se o skleněnou pleť podle Korejek

Korejské přípravky pro péči o pleť jsou známy svým průkopnickým složením, překvapivými přísadami a obaly přípravků připravenými na tzv. flat lay fotografování.

Fascinace kosmetického světa vším od K-beauty nevykazuje ani po několika letech žádné známky zevšednění, naopak.

K-beauty – korejská krása

K-beauty je zastřešujícím termínem pro produkty péče o pleť pocházející z Jižní Koreje, které získaly popularitu po celém světě, zejména ve východní, jihovýchodní, jižní Asii a USA. Zaměřují se na zdraví a hydrataci pokožky a kladou důraz na rozjasňující účinky.“ (en.wikipedia.org)

K-beauty nás dostalo textilními pleťovými maskami (sheet masks), představilo nám včelí jed a hlemýžďový mucin, a dokonce nás přimělo vygooglovat slova jako „ chok-chok “, „ampulka“ a „esence“. A díky současným virálním (lavinovitě se šířícím) video-tutoriálům influencerky Ellie Choiové, (která pravidelně precizně pečuje o pleť a připojuje selfíčka a videa se svojí hladkou a průsvitnou pletí) byl do stále se rozšiřujícího se lexikonu K-beauty přidán další výraz: glass skin – skleněná pleť.

Co je skleněná pleť?

„Skleněná pokožka je výraz pro výjimečně hladkou, rovnoměrně zbarvenou a lesklou pokožku, která je tak bezchybná, že má vzhled skla,“ říká blogger pro péči o pleť a odborník na kosmetiku Jude Chao. „Je to prostě jasný a elegantní způsob, jak popsat určitý typ záviděníhodné pleti,“ dodává. Stejně jako její předchůdci „medová“ a „orosená“ pokožka, i ta skleněná usiluje o intenzivně zvlhčený podklad, který vytváří velmi mladistvou, zářivou a téměř průhlednou pleť“, dodává blogerka K-Beauty Sheryll Donersonová.

Režimem ke skleněné pleti

Zatímco některé trendy v péči o pleť jsou zaměřeny na konkrétní produkty, které slibují okamžité viditelné výsledky, dosažení skleněné pokožky vyžaduje vícerozměrný přístup, říká Chao. „Povrch kůže musí být extrémně hladký, bez hrbolů nebo drsné struktury.“ Přímo pod povrchem by mělo být velké množství vody, aby se vytvořil vlhký a lesklý vzhled, který zachycuje a odráží světlo. Nakonec by pokožka měla působit baculatě a pevně“, vysvětluje Chao.

Dosažení této prestižní snové podoby vyžaduje „důslednou rutinní péči o pleť skládající se z čisticího prostředku, toneru, séra, exfoliátoru a hydratačního zvlhčovače“, říká Donerson. A protože intenzivní hydratace je jádrem režimu, Chao doporučuje zvolit „vodnaté produkty se zvlhčovadly, jako je kyselina hyaluronová a glycerin, a zvážit použití více vrstev jednoho hydratačního produktu nebo několika vrstev různých přípravků“. Podle Chao jsou nejúčinnějšími zvlhčovači právě „základní kameny“ K-beauty kosmetiky jako jsou tonery, esence a textilní masky.

Speciálně focené přípravky

Korejské přípravky pro péče o pleť jsou známy svým průkopnickým složením, překvapivými přísadami a obaly přípravků připravenými na tzv. flat lay fotografování. Termínem flatlays (flat lay) se podle Květuše Vašířové označují hezky nastylizované lifestylové, ilustrační nebo produktové fotky s atmosférou focené seshora (proto „flat“ – plochý), které jsou jako stvořené pro sociální sítě, blog, web nebo eshop. Tento typ fotek je populární hlavně na Instagramu.

Zdroje: www.dermstore.com, en.wikipedia.org. Náhledová fotografie: Linh Ha z Unsplash