Bohumil Vacík: Původně policista z České republiky byl ve skutečnosti vrah. Možná dnes běhá na svobodě

Bohumil Vacík je jedním z vrahů České republiky. Původně byl „strážcem zákona“, nakonec se z něj ale vyklubal vrah. Aby toho nebylo málo, je velmi pravděpodobné, že je dnes na svobodě, místo toho, aby si odpykával trest ve vězení.

Bohumil Vacík se narodil roku 1952. Jak píše Encyklopedie vrahů, vyučil se jako opravář zemědělských strojů, ale roku 1973 začal pracovat u policie. Jeho kariéra „strážce zákona“ ale nevydržela příliš dlouho, už po roce byl totiž vážně zraněn. To vedlo k tomu, že roku 1979 od policie odešel, a začal se živit jako zámečník.

Vacík byl často popisován jako hypochondr. Ať už jím byl nebo ne, roku 1990 se stal částečným invalidním důchodcem, a tak si přivydělával jako podnikatel. Působit sice mohl jako bohatý a spokojený člověk, byl ale až po krk v dluzích. To vedlo k tomu, že podle některých zdrojů požádal roku 1994 o půjčku u svého známého, obchodníka jménem Tien Minn Too.

Ještě téhož roku navštívil Vacík dalšího známého, kterým měl být vrátný Jan Hejduk. Podle některých zdrojů od něj Vacík získal jeho služební zbraň, se kterou vrátného okamžitě zastřelil. O pár týdnů později Vacík použil stejnou zbraň, když přepadl čerpací stanici, kde zastřelil pokladní.

Teprve poté se Vacík rozhodl, že vyrovná své dluhy. Ve stejný den, kdy přepadl čerpací stanici, se vydal i za svým známým, který na něj už několik dní naléhal. Když mu Vacík řekl, že mu přišel vrátit peníze, Tien Minn Too ho ochotně pustil do svého domu.

Vacík se dobrovolně přiznal ke všem vraždám, ačkoliv nakonec nebyl obviněn z vraždy pokladní. Ještě téhož roku byl odsouzen na doživotí, píše Encyklopedie vrahů. Zajímavé ale je, že roku 2017 se novinář Josef Klíma zajímal o to, zda je Vacík stále ve vězení. Odpovědí mu bylo: „To Vám nemůžeme sdělit, s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů.“ Všechny dopisy, které Klíma do věznic poslal, aby kontaktoval Vacíka, se ale vrátily s tím, že vězeň ve věznici není. Je tedy možné, že Vacík se dostal na svobobu, aniž by si toho veřejnost všimla.

zdroj: BrnenskadrbnaEncyklopedie vrahůKriminalistika, pravda24.cz, Titulní obrázek: Pixabay.com/igorovsyannykov