Letos by oslavila 58. narozeniny. Co jste o hvězdě osmdesátých a devadesátých let dosud nevěděli?

Měla nádherný a nezaměnitelný hlas, jiskru v oku a úspěch, který ji záviděly miliony žen po celém světě. Letos v srpnu by Whitney Houston oslavila své 58. narozeniny. Co jste o ní dosud nevěděli?

Měla tu nejlepší kmotru

Whitney Elizabeth Houston se narodila devátého srpna 1963, tedy ve znamení lva. Byla nejmladší ze tří sourozenců, měla dva starší bratry Garyho a Michaela. Její rodiče se rozvedli, když jí byly čtyři roky. Za kmotru měla slavnou hudebnici, Arethu Franklin. Bylo jasné, že hudební kariéra jí bude souzena. Zde si připomeňte nejslavnější hit Arethy.

Se zpěvem začala brzy, jak jinak

Nikoho asi nepřekvapí, že zpívat začala Whithey již v útlém věku. Pubertu pak trávila na jevišti, společně se svou matkou. V patnácti už byla záložní zpěvačkou docela slavných jmen americké hudební scény. 

Stala se modelkou

Whitney se díky svým krásným očím a štíhlé postavě stala také modelkou. Byla jednou z prvních černošek, které zdobily titulky časopisů po celé Americe. Objevila se tak třeba na přední straně časopisu Glamour, Esquire, nebo třeba Rolling Stone.

Zářila ve filmu, kritikové ji sepsuli

Kdo zažil devadesátá léta, jistě Whitney Houston obdivoval za její roli ve filmu Osobní strážce z roku 1992, kde si mužskou hlavní roli střihnul hezoun Kevin Costner. Film nakonec celosvětově vynesl na 410 milionů dolarů, producenti si skutečně mnuli ruce. Kritika ale byla neúprosná – hereččin výkon ohodnotili jako jeden z nejhorších, nominovali ji na anticenu Razzies.

Nejprodávanější soundtrack

Z kritiky si ale Whitney těžkou hlavu dělat nemusela, stal se totiž nejprodávanějším soundtrackem všech dob a celkově se jej prodalo na 42 milionů kopií. Píseň I Will Always Love You dodnes zní éterem po celém světě.

Whitney zemřela již téměř před deseti lety, a to 11. února 2012. Byla nalezena bez známek života ve vaně v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills. Ke smrti přispělo užívání kokainu a srdeční choroba.

Zdroj: www.news24.com. Náhledová fotografie: Flickr.com