Stephen Hawking kdysi varoval před třemi obavami lidstva: Poslední z nich je nekontrolovatelná!

Profesor Stephen Hawking před svou smrtí v březnu 2018 pronesl mnoho projevů, ve kterých předpověděl budoucnost Země a lidí. Mezi nimi jsou 3 nejpozoruhodnější předpovědi.

Umělá inteligence (AI) ohrozí lidskou existenci

Před rychlým rozvojem umělé inteligence profesor Stephen Hawking jednou varoval na konferenci Zeitgeist v Londýně (Velká Británie) v listopadu 2017: “Počítače s umělou inteligencí překonají člověka do 100 příštích let. Až se tak stane, jsme si jisti, že budou mít stejné cíle jako my.”

Slavný profesor uvedl, že pokud budou lidé i nadále dávat umělé inteligenci více práv, bude AI silnější a chytřejší než lidský výpočetní výkon. Zvláště, až budou mít skutečně emoce jako lidé, určitě dojde k tvrdému boji s AI. Protože lidé jsou omezeni pomalou biologickou evolucí, nebudou schopni konkurovat a budou nahrazeni.

Ve skutečnosti toto varování Stephena Hawkinga není bezdůvodné. V dnešní době umělá inteligence roste každým dnem. Konkrétně problematika kognitivní umělé inteligence se v poslední době stala žhavým tématem i ve společnosti Google.

V červnu 2022 byl pan Blake Lemoine, odborník na počítačové vědy, propuštěn ze společnosti Google poté, co zveřejnil rozhovor mezi ním a umělou inteligencí nazvanou LaMDA a zhodnotil tuto umělou inteligenci jako myslící jako dítě.

Lidstvo bude čelit vážné krizi

Kvůli rostoucímu počtu obyvatel na Zemi budou její zdroje spotřebovávány rychlým tempem. Lidé se tak budou potýkat s nedostatkem vody, potravin a dalších základních potřeb pro přežití. Nakonec ani Země nebude schopna tolerovat lidskou spotřebu.

Profesor Stephen Hawking prohlásil, že lidé “vysávají” zdroje Země rychleji, než se mohou obnovovat. V důsledku toho se globální oteplování a změna klimatu staly hlavními hrozbami pro stabilitu a životaschopnost Země.

Klimatické změny hrozí vyhynutím amazonských deštných pralesů, zkázonosnými polárními čepičkami a naplněním atmosféry CO2.

Lidé mohou být v ohrožení kvůli mimozemšťanům

Fyzik Stephen Hawking kdysi varoval, že pokud lidé objeví mimozemšťany, mohou nám ublížit.

Podle studie zveřejněné v časopise Nature 8. června 2022 astronomové objevili sérii záhadně se opakujících rádiových záblesků (FRB). Tyto rádiové záblesky byly vyzařovány z trpasličí galaxie vzdálené asi 3 miliardy světelných let od Země.

Tato série rádiových záblesků byla pojmenována FRB 190520B. Tento podivný jev byl objeven čínským radioteleskopem FAST v roce 2019.

Podle vědců je FRB 190520B jedním ze tří rádiových vysílačů, které jsou speciálně sledovány, protože se stále nevysvětlitelně opakují.

Tváří v tvář tomuto opakujícímu se signálu se mnozí domnívají, že by mohlo jít o signál, který mimozemšťané používají k detekci mezihvězdných civilizací a zda skutečně existuje nějaká tzv. mimozemská civilizace.

V dokumentárním seriálu “Oblíbená místa Stephena Hawkinga” z roku 2016 hovořil Stephen Hawking o planetě Gliese, o níž se předpokládá, že je obyvatelná.

Podle profesora Stephena Hawkinga se jedná o tzv: “Pokud se na Gliese 832c vyvinou mimozemské formy života, mohli bychom jednoho dne z takové planety také přijmout signál. Měli bychom však být opatrní, pokud jde o obnovu. reakce. Protože setkání s vyspělou civilizací může být jako setkání indiánů s Kolumbem. Toto setkání nemá příliš dobrý výsledek.”

Slavný fyzik varoval, že lidé by se neměli pokoušet objevit nebo kontaktovat mimozemskou civilizaci, protože to přinese lidem na Zemi vážné následky.

zdroj: Scienceinfo.net, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Pig News