Dopis Stantona Friedmana z Roswellu. Dopis byl součástí obrovského archivu dopisů a dokumentů uchovávaných zesnulým badatelem UFO

To, co bylo nalezeno roztroušené po ranči přibližně 48 km severně od Roswellu v roce 1947, zůstává kontroverzním tématem, přičemž někteří věří, že to byla havarovaná mimozemská kosmická loď, někteří se přihlásili k oficiálnímu příběhu o „meteorologickém balónu“ a jiní opět věří, že to byl nějaký druh tajného vládního projektu, který se zvrtl a musel být ututlán.

Před několika lety byl nalezen dříve neviditelný dopis napsaný synem vojenského svědka týkající se těchto událostí mezi různými dokumenty a složkami vedenými zesnulým badatelem UFO Stantonem Friedmanem.

Stanton Friedman – zdroj: Wikimedia Commons/AllenS – Own work

Autor, který je označován pouze jako „Shawn“, žil v Texasu.

Jeho otec – voják – byl údajně v době incidentu převezen na místo havárie.

„Nic nepřipomínalo tvar konvenčního letadla nebo rakety,“ napsal Shawn.

„Byly tam robustní kusy relativně neporušeného kovového rámu a mnoho menších, tenčích kusů něčeho, co vypadalo jako trup. Všechno bylo vyrobeno z podivné kovové slitiny, kterou nazýval „unobtanium“, velmi lehké a pevné. Některé kusy nemohly být ohnuty, zatímco jiné byly extrémně pružné.“

„Byly tam také některé kusy, které vypadaly jako zrezivělé zvenku nebo byly vystaveny velmi vysokému teplu.“

Věci se staly ještě podivnějšími, když jeho otec tvrdil, že byl svědkem „tří malých humanoidů“, kteří byli zabaleni do ledu a naloženi do letadla.

Entity byly zhruba podobné lidem, ale neměly uši ani zuby. Měli velké oči, ale žádná oční víčka a na každé ruce měli šest prstů. Jejich kůže byla podobná kůži žraloka.

Celý dopis si můžete přečíst – zde.

zdroj: Unexplainde Mysteries, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pawel86