Kam jste zmizeli, romantici? Ptají se ženy

To, co vědci hodili na papír, ženy pociťují už desítky let. Romantiků statisticky ubývá! I ti, co vztahy nechápou jen jako zkratku do postele, už zapomínají na drobné projevy pozornosti, náklonnosti a romantických chvil. 

Pro ženy je ale muž s duší gentlemana a srdcem romantika stále číslem jeden. I vy se můžete snadno stát partnerem, o kterém sní miliony z nich, radí portál Bestlifeonline.com.

Slabé vzory

Sociologové, kteří se pustili do výzkumu napříč vztahy, zjistili, že romantiky ubývá kvůli nedostatku dobrých vzorů. Vždyť dobře víme, že na každou slečinku ve městě udělá větší dojem kabriolet s osmiválcem, než kytička lučních květin. Inu – a právě proto – muži s vidinou přípravy zlaté klece přestali ztrácet čas sháněním se po konvalinkách.

Jenže pozor!

Právě tyto maličkosti začínají ženám opět chybět. Samostatné, emancipované ženy s vlastní károu i kariérou potěší i snopeček lesních jahod. Kašlete na vzory se zlatými řetězy, romantici jsou jiná káva.

Prototyp romantika?

Nemusíte si vykroutit krk, dnes už dokonalý romantik zůstal víceméně jen v italské literatuře. Milí pánové, i v nákupním centru se ale dá přivést druhá polovina lidstva k dojetí, nejen serenádou pod balkonem. Zapamatujte si proto tři základní pravidla, která z vás udělají „mistra něhy“.

Romantika je žádána neustále. Dopřejte ji svým ženám. Fotka od Image by prostooleh z Freepik

1. Úsměv

Základní výzbroj každého romantika. Ve našich městech kyselých výrazů, kde se úsměv považuje za přežitek, se nemusíte divit, že nejkrásnější „baby“ utíkají směrem do jižních zemí. Tam totiž stále úsměv sbližuje a podíváte-li se na fresky zobrazující ty nejlepší a nejvysněnější milence, žádný z nich nemá zachmuřenou tvář. Protože už milý výraz sám o sobě připadá ženám romantický.

2. Zájem

Nejde o to, jestli na výročí seženete tucet rudých růží nebo jen pošlete smsku. Žena více než cokoli jiného ocení, když si všimnete, že má nové šaty, účes, nebo i ustaraný výraz na tváři a zeptáte se, jestli se něco děje. Pokud si svůj žal půjde zapít sklenkou vína do baru a číšník „romantik“ jí pochválí halenku, sedne mu na lep jako moucha.

3. Originální maličkosti

Největší romantici historie, románů a filmů nevstoupili do dějin díky šperkům za miliony. K srdci krásné ženy to spíše dotáhl zpěvák s rozedranou loutnou. Musíte příjemně překvapovat a to někdy už samo o sobě stačí.

Chcete-li být skutečným hrdinou, nebojte se zajít s drahou polovičkou na film s označením romantický. Vychytáte alespoň triky, které bude považovat na mužích za nesmírně cool. Takový žánr může vašim vztahům posloužit jako slabikář romantiky. Zkusit se v tomto ohledu rozhodně vyplatí.

Zdroj: bestlifeonline.com. Náhledová fotografie: Freepik z Freepik