Horníci objevili v jeskyni třímetrové pozůstatky obrů: Záhada, která lidi mate dodnes

V roce 1911 narazili horníci těžící guáno v Lovelockově jeskyni v Nevadě na tělo muže vysokého asi 1,8 metru. Začaly se šířit zvěsti, že patřil k prehistorické rase kanibalistických rudých obrů zvaných Si-Te-Cah, o nichž kolovaly pověsti mezi domorodci kmene Paiute. David Weatherly, který píše o kryptoidech a nadpřirozených bytostech, řekl kanálu History Channel, že nálezy zahrnovaly velké lidské lebky a kostry, které měřily na výšku dva až 2,4 metru.

Víra, že se po Zemi kdysi potulovali obři, je oblíbenou konspirační teorií o starověkém světě, ale neexistují žádné věrohodné důkazy, že obři někdy skutečně existovali. Přesto toto tvrzení stále prosazují četné hoaxy, včetně zmanipulovaných fotografií, videí a internetového obsahu. To však neznamená, že bytosti připomínající obry kdysi dávno neexistovaly. Poblíž Lovelockovy jeskyně například archeologové objevili kosti patřící medvědům a mamutům.

Historička Adrienne Mayorová psala o Si-Te-Cahovi ve své knize „Fosilní legendy prvních Američanů“ a poukázala na to, že načervenalé vlasy „obrů“ lze vysvětlit tím, jak se vlasy chovají po smrti. Vlasový pigment není po smrti stabilní a může časem získat rezavě červenou barvu. Také velikost těla nalezeného horníky se zdá být přehnaná.

zdroj: Ancient Origins, Titulní obrázek: Pixabay.com/Luk_Wro