Kdo nařídil slovenskému vrahovi zabít největšího českého mafiána?

František Mrázek kdysi ovládal české podsvětí, disponoval obrovským majetkem a měl vlivné kontakty. Před sedmnácti lety byl zastřelen jedinou ranou do srdce na parkovišti před sídlem své firmy.

Policie je však přesvědčena, že ví, kdo střílel, a především kdo si vraždu objednal. Mrázkovu smrt si údajně přáli dva kontroverzní podnikatelé, Tomáš Pitr a Radovan Krejčíř.

František Mrázek byl kdysi hlavou českého podsvětí a údajně vlastnil obrovský archiv, v němž uchovával kompromitující informace na politiky a další osobnosti té doby. Díky tomu prý ani nemusel nikoho uplácet a všichni dělali, co Mrázek chtěl. Policie však mafiána vyšetřovala už dlouho před jeho smrtí a snažila se ho spojit s některými zločiny. Podezírali ho například z objednání několika vražd na objednávku.

Už v roce 2002 se Mrázka někdo pokusil zabít. Kmotr od té doby jezdil v autě v livrejovaném kabátě, ale ani to nepomohlo. Ve středu 25. ledna 2006 byl Mrázek zastřelen na parkovišti u sídla své firmy na pražské Lhotce. Zabil ho speciálně upravený náboj, kterým ho vrah zasáhl přímo do srdce z pušky.

Loni se objevily informace, že policie znala střelce i objednavatele vraždy. Zdroj blízký vyšetřování nyní pro iDnes potvrdil, že nájemným vrahem byla zřejmě osoba ze Slovenska. Webu se dále podařilo zjistit, že podle podezření policie si Mrázkovu vraždu měli objednat miliardář Tomáš Pitr a uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř. Kriminalisté prý nyní hledají pádné důkazy pro své tvrzení, případně se snaží někoho přesvědčit, aby promluvil.

zdroj: stcity.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Vintagelee