Nejlepší stínící technika pro váš domov. Co vybrat?

Každý z nás potřebuje někdy zastínit svůj domov. V létě je to naprostá samozřejmost, bez které nemůžete žít. Investice do stínících prostředků se vám vyplatí. Na výběr máte hned několik možností, ze kterých můžete vybírat. Minimálně jednu z nich byste si měli vybrat a investovat do produktu, který bude nejen kvalitní, ale také stylový. Obecně můžete vybírat:

  • žaluzie,
  • rolety,
  • markýzy,
  • závěsy.

Rolety vs. žaluzie

Při výběru příliš nezáleží na tom, jestli máte střešní nebo klasická okna. Pro střešní se ovšem příliš nehodí žaluzie, protože je nebudete moci pořádně zatáhnout a nedosáhnete dokonalé tmy. Pořídit rolety pro střešní okna je mnohem lepší nápad a můžete vybírat z mnoha materiálů i barev. Díky tomu si zaručeně vyberete, ať máte interiér zařízený jakkoli.

Žaluzie budou skvělou možností do klasických oken. Hodně lidí si myslí, že mají na výběr jen klasické bílé lamely žaluzií. Opak je pravdou. Vybírat můžete z mnoha barevných provedení, takže získáte nejen kvalitní stínící techniku, ale také stylový doplněk do interiéru, který můžete barevně sladit se zbytkem místnosti.

Z jakých materiálů můžete vybírat?

Kromě toho, že můžete vybírat vnitřní i venkovní varianty těchto produktů, můžete si vybrat také materiál. Rolety do interiéru jsou obvykle látkové a venkovní zase umělé. Žaluzie jsou nejčastěji kovové, aby se dobře přizpůsobili vašim požadavkům a zároveň vydržely po mnoho let beze změny vzhledu. U venkovních variant musíte myslet hlavně na to, aby byl materiál odolný vůči počasí.

Stínící technika pro exteriér domu

Chcete si doma užít trochu netradiční stínící techniku? Zvolit venkovní markýzy pro střešní okna může být to pravé pro vás. Jedná se o zajímavou možnost, o které jste možná ještě nikdy neslyšeli. Stínidlo působí elegantně a na okno můžete markýzu připevnit jen ve chvíli, kdy ji budete skutečně potřebovat. Po zbytek času bude chráněná a na první pohled neviditelná.

Fotka zdroj Pixabay