Jídelna nemusí být všední. Dodejte jí jedinečnost a lesk

Samostatná jídelna i jídelní kout jsou v domově velmi důležitým místem, kde se každý večer (nebo ráno) schází celá rodina. Při zařizování této součásti vašeho domova se musíte soustředit na to, abyste se tam vždy cítili příjemně a útulně. Díky tomu tam budete sedět každý den rádi a sdílet se svou rodinou zážitky z celého dne.

Výběr stolu je nejdůležitější

Stůl vybírejte podle toho, kolik členů domácnosti u vás žije a kolik přátel k vám chodí. Pro páry stačí jen sklopná deska v kuchyni, zatímco rodiny potřebují větší stůl. Ideální je koupit nohy stolu a k nim si nechat udělat desku podle svých přání. Díky tomu budete mít zcela originální kus nábytku, který nebude mít nikdo jiný. A vyberete si velikost i styl základny, kterou ve velkých obchodech nenajdete. Obecně můžete volit tři tvary stolu:

  • čtverec,
  • obdélník,
  • kruh.

Každý z nich má svá pozitiva a negativa. Do většího prostoru bude skvělý oválný nebo kulatý stůl, kolik kterého se usadíte. Do menší místnosti bude mnohem lepší čtvercový nebo obdélníkový stůl. Výhodou je, že můžete jednu stranu přirazit ke stěně a získat tak více prostoru. Při potřebě ho potom můžete odtáhnout, přidat židle a budete mít dost místa i pro návštěvy.

Pohodlně se posaďte a užijte si čas s rodinou

Stejně jako u stolů, také u židlí máte mnoho možností. Velmi oblíbenou je v současnosti kombinace židlí a lavice. Z jedné strany můžete mít klasické židle a z druhé strany dřevěnou lavici. Podle místa a přání si můžete také pořídit židle s područkami nebo polokřesílka. Lavice je výhodná v tom, že získáte více místa a snadno ji zasunete pod stůl, takže vám nebude překážet.

Na dekorace nezapomínejte!

Chcete-li jídelnu oddělit od zbytku místnosti, nezapomeňte na kusový koberec. Přidat byste měli také dekorace, jako jsou vázy, svícny, květiny nebo obrazy. Měli byste se vyhýbat pestrobarevným motivům, protože vás to bude při jídle rušit. Snažte se jídelnu příjemně začlenit do interiéru, aby nevypadala jako pěst na oko. Zároveň byste ji ale měli něčím odlišit.

Fotka zdroj: Pixabay