Otto (52): Manželka příšerně ztloustla. Neuměl jsem jí to říct taktně, teď toho lituji

Manželka se mu až poté přiznala, co ji vlastně trápí

Ottova manželka se během pandemie velmi málo hýbala. Snažil se jí chystat zdravá jídla, ale ona je odmítala. Nyní si Otto prochází těžkým životním obdobím a lituje, že manželce spílal za to, že přibrala.

Rok byl těžký pro každého

„Je mi jasné, že uplynulý rok byl těžký pro každého z nás. Já ale na vlastní oči viděl, jak se mi ze ženy stává něco, co si skutečně nepřeji. Začala se příšerně přejídat a naprosto se přestala hýbat. Nemohla chodit do fitka, bála se vystrčit nos z domu. Všude ve zprávách slyšela o tom, jak je vir nakažlivý, proto se bála vyjít z bytu, aby na chodbě nepotkala někoho nakaženého. Manželka se opravdu velmi bála,“ říká Otto.

Už to ale bylo moc

„Manželka ale přestala mít zájem i o sebe. Přestala se líčit, upravovat se, starat se o byt. Celé sny jedla a sledovala zprávy v televizi. Když jsem se ji snažil přemluvit, aby se mnou šla na procházku, odmítala. Z obchodu si nosila nezdravá jídla a doslova se ládovala. Bylo smutné ji tak vidět,“ říká Otto.

"Manželka se stále cpala nezdravými jídly." Fotka od ds_30 z Pixabay.
„Manželka se stále cpala nezdravými jídly.“ Fotka od ds_30 z Pixabay.

Nadal jsem jí, že je tlustá

„Moc jsme spolu nemluvili. Každý jsme chodili do práce, pak se chvíli učili s dětmi, nebo jsme se dívali na televizi. Připadá mi, že ten rok byl naprosto k ničemu. Začal jsem být už skeptický, že to vůbec celé někdy skončí. Nakonec jsem v jeden špatný den vybuchl a manželce jsem nadal za to, že je tlustá a ošklivá,“ dodává čtenář.

Ottova manželka se mu až v té chvíli svěřila s tím, že má na prsu nějaký útvar, ale že se kvůli strachu z pandemie bojí navštívit svého lékaře. Svůj strach se tak snaží zajídat, aby na to pořád nemusela myslet. Nyní podstupuje léčbu. Ottovi je líto, že jí nebyl schopen pomoci a strach spolu nepřekonali dříve.

Zdroj: Redakce. Náhledový obrázek: octavio lopez galindo z Pixabay 

Článek vychází z příběhu zaslaném čtenářem. Z důvodu ochrany soukromí nebudeme uvádět skutečná jména. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.