Tajemství 50letého vztahu: Memoáry odhalily, že Paul Newman s manželkou měli doma tajnou místnost na sex

Paul Newman a Joanne Woodwardová spolu prožili celoživotní lásku a padesátileté manželství. Tajemství takového trvalého vztahu? Ukázalo se, že s tím možná souvisí i to, že máte vyhrazenou místnost na sex!

V nových pamětech, které obsahují úryvky z „naprosto upřímného“ projektu vyprávění o historii, jeden z nejikoničtějších hollywoodských drsňáků odhalil obzvlášť intimní aspekt svého románku s Woodwardovou, americkou oscarovou herečkou.

Paul Newman

Paul Newman je jednou z nejikoničtějších postav zlatého Hollywoodu. Oscarový herec a režisér se narodil 26. ledna 1925 v bohaté židovské rodině v Shaker Heights v Ohiu. Otec byl židovského vyznání, matka zase tíhla ke katolíkům. Sám v dospělosti nevyznával žádnou víru, nicméně se označoval za Žida. 

Matka Paula byla Terézia Fecková, rodačka z vesnice Ptičie, jež se nachází blízko Humenného. Se svým původem se svěřil až Václavu Havlovi, který v roce 1990 navštívil Ameriku. Vzniklo z toho však nedorozumění, že mělo jít o „české kořeny”. Vše pak uvedla na pravou míru příbuzná herce Anna Sedlárová, napsal web Lifee.cz.

Po válce se Newman oženil se svou první ženou Jackie Witteovou.  Během studia na uznávané škole Actor’s Studio v New Yorku se ale seznámil s nadějnou herečkou Joanne Woodwardovou. Po letech se při natáčení filmu Dlouhé horké léto v roce 1957 Newman konečně znovu setkal se svou dávnou láskou z herecké školy (a nyní kolegyní) Joanne. Dvojice se do sebe brzy zamilovala a poté, co se Newman rozvedl se svou první ženou, se v roce 1958 v Las Vegas oženil s Woodwardovou. Zbytek už psala historie.

Joanne Woodwardová

Joanne se narodila 27. února 1930 v Thomasville ve státě Georgia. Stejně jako její manžel, i Woodwardová začala s herectvím již v mládí, a stala se uznávanou herečkou. Newman a Woodwardová spolu mají tři dcery a do značné míry byli považováni za zlatý pár Hollywoodu – i když většinu svého soukromého života drželi pod pokličkou.

Nové memoáry nenechají nic představivosti

Posmrtně vydané memoáry o životě Paula Newmana z roku 2022 s názvem The Extraordinary Life of An Ordinary Man (Neobyčejný život obyčejného muže) odhalily jednu z nejosobnějších částí románku Newmana a Woodwardové. V memoárech, které napsal sám Newman, popisuje „živočišnou vášeň“, kterou pro sebe s manželkou hořeli. Jiskřivé odhalení bylo shromážděno z nahrávek, které Newman pořídil v 80. letech jako součást memoárů s cílem být „naprosto upřímný“.

„Joanne zrodila sexuální bytost,“ stojí v úryvku zveřejněném v časopise Vanity Fair. „Zanechávali jsme po sobě všude stopy chtíče. Hotely a veřejné parky a auta z půjčovny,“ prozradil Newman. Popisuje, jak jednoho dne přišel domů a zjistil, že jeho žena vytvořila v jejich domě vyhrazené „doupě rozkoše“.

Podle magazínu Jezebel Newman vyprávěl příběh o „doupěti rozkoše“ svými vlastními slovy: „Bylo stvořeno s takovou láskou a potěšením. Dokonce, i když byly doma naše děti, chodili jsme do té [místnosti] několik večerů za týden a prostě jsme byli intimní a hluční a drsní.“ Doufejme, že kvůli dětem bylo doupě rozkoše také zvukotěsné!

Vysoce očekávaný životopisný film

Nový dokumentární film HBO Max herce a režiséra Ethana Hawkea s názvem The Last Movie Stars bude líčit vrcholy a pády vztahu Newmana a Woodwardové. S využitím stejných nahrávek, které Newman pořídil pro své paměti, což byl projekt, který byl nakonec zavržen a pásky zničeny (zůstaly jen přepisy), Hawke plánuje oživit jednu z největších hollywoodských hvězd pomocí uznávaných herců, včetně George Clooneyho jako Paula Newmana a Laury Linneyové jako Joanne Woodwardové.

Co se stalo s Newmanem a Woodwardovou?

Newman i Woodwardová pokračovali v herecké kariéře ještě v 80. letech. Poté, co Newman přišel o syna Scotta, který se předávkoval drogami, založil vlastní centrum pro prevenci zneužívání drog a vytvořil ikonickou značku potravin „Newman’s Own“, která věnuje veškerý výtěžek na charitu.

Rok poté, co v roce 2007 oznámil svůj oficiální odchod do hereckého důchodu, zemřel Paul Newman 26. září 2008 ve věku 83 let na rakovinu plic. Odešel v přítomnosti své rodiny a blízkých, včetně manželky Joanne. Ta je dnes i ve svých 92 letech stále při síle!

Zdroj: thevintagenews.com. Náhledová fotografie: besthappy z Flickr: Paul Newman a Joanne Woodwardová v roce 1968.