Nudíte se, nebo naopak nestíháte v posteli? Za intimní neshodu může alkohol. Na ženy působí opačně než na muže

Abstinence má pozitivní vliv na různé orgány a tělesné funkce. Z abstinence však mají prospěch i partnerské dvojice.

Na začátku nového roku se mnoho lidí rozhodlo vzdát se alkoholu. Pokud se po dobu jednoho měsíce nedotknete alkoholických nápojů, děláte pro své tělo mnoho dobrého. Podobně jsme vás informovali o vlivu vynechání kávy na lidský organizmus v článku Kafujete až příliš? Jak se bude chovat vaše tělo, když si měsíc nedáte kávu.

Alkohol má nejen hodně kalorií, ale také ovlivňuje fungování tělesných orgánů. Abstinence od alkoholu však neprospívá pouze játrům, srdci a žaludku. Rozsáhlou abstinencí se může zlepšit i váš milostný život, napsal německý server Merkur.de.

Alkohol ovlivňuje hormonální rovnováhu

Pokud se zdržíte alkoholu po dobu jednoho měsíce, dopřejete svému tělu odpočinek. Mnoho orgánů se během této doby zregeneruje, budeme se cítit zdravější a fit. K tomuto závěru dospěli vědci z britské univerzity v Sussexu. Ve své studii zkoumali účinky čtyřtýdenní abstinence. Výsledek: Během čtyř týdnů bez alkoholu se zlepšil spánek a energetická úroveň testovaných osob. Účastníci také uvedli, že během této doby zhubli a zlepšil se jim stav pleti.

Fotka od Freephoto z Freepik

Vzhledem k tomu, že alkohol ovlivňuje také hladinu hormonů, může mít abstinence vliv i na milostný život. Negativně působí zejména vyšší dávky. U mužů stejně jako u žen souvisí fyzické vzrušení s hladinou testosteronu. Pokud je hormonální rovnováha v důsledku konzumace alkoholických nápojů v nerovnováze, trpí i milostný život.

Ženy a muži: libido se může vlivem alkoholu snížit, nebo zvýšit

Podle německého Spolkového centra pro zdravotní výchovu (BZgA) má alkohol na ženskou hormonální rovnováhu jiný vliv než na mužskou. Zatímco hladina testosteronu u mužů má pravidelnou konzumací tendenci klesat, u žen se testosteron v krvi vlivem alkoholu zvyšuje. U žen se také zvyšuje hladina estrogenu, což může vést ke zvýšenému pudu.

Nízká hladina testosteronu u mužů je spojena s omezeným milostným životem. Je pro ně obtížnější dosáhnout erekce a orgasmu. Tělo otupené alkoholem je méně citlivé na rozkoš a může být jednoduše unavené. Alkohol také podporuje produkci prolaktinu u mužů.

Fyzické účinky nadměrného pití alkoholu

Čím více alkoholu vypijete, tím rychleji se dostaví akutní příznaky. V posteli se to může projevit například sníženou schopností reakce a koordinace. Vzhledem k tomu, že se požitím alkoholu rozšiřují cévy, muži mají často potíže s udržením erekce. Hladina alkoholu v krvi 0,4 až 0,5 promile již snižuje potenci. Při vyšší hladině alkoholu v krvi je nervový systém dokonce oslaben do té míry, že přenos podnětů již není téměř možný.

Když se hladina alkoholu v krvi opět sníží, sníží se i příznaky. Po intoxikaci se tělo regeneruje a erektilní funkce se vrací. Podle odborníků z BZgA se však impotence může u mužů závislých na alkoholu stát trvalým stavem. Mnoho mužů si navíc neuvědomuje, že alkohol zhoršuje kvalitu spermií, popsal německý server Merkur.de.

Zdroj: merkur.de. Náhledová fotografie: prostooleh z Freepik