Tohle je opravdu pravdivý příběh. Li Ching-Yuen zemřel 6. května 1933 a byl čínský bylinkář, bojový umělec a taktický poradce známý svou extrémní dlouhověkostí.
Tvrdil, že se narodil v roce 1736, což znamená věk 197 let. Zemřel tři dny po svých údajných 197. narozeninách v roce 1933.
V roce 1928 deník New York Times napsal, že mnoho starých mužů ze čtvrti, kde Li žil, tvrdilo, že si ho pamatují z dětství, kdy byl Li dospělý a jejich dědečkové ho znali.
Bohužel neexistují žádné oficiální záznamy, takže nemůže být uveden jako nejstarší člověk vůbec. Na smrtelné posteli však prozradil, jak to udělal.
Článek „Želva – holub – pes“ , který časopis Time zveřejnil 15. května 1933, uvádí jeho historii a obsahuje Liovu odpověď na záhadu dlouhého života:
„Zachovej své srdce tiché a čisté, seď jako želva, choď vzpřímeně jako holub a spi jako pes.“
Tvrdil, že jeho tajemstvím dlouhověkosti je vnitřní klid, klidná mysl a čistá hlava. V jeho případě byl však životní styl jistě důležitý. Povídá se, že nikdy nepil tvrdý alkohol, nekouřil, jedl stále malé porce najednou, byl vřelý k lidem, měl mnoho přátel a rád hrál karty.
Článek ve Večerním Independentu tvrdí, že Liova údajná dlouhověkost je důsledkem jeho experimentování s léčivými bylinami v pozici lékárníka, který v jünnanských horách objevil byliny, jež „zabraňují ničivému stáří“ a které používal během svého života.
Podle některých informací Li zemřel přirozenou smrtí. Jeho přátelé a studenti však tvrdí, že den před smrtí prohlásil: „Udělal jsem vše, co bylo na tomto světě nutné. Teď je čas jít domů…“
zdroj: New York Times, Evening Independent, Titulní obrázek: Pixabay.com/sabinevanerp