Tip na dovolenou: Tento nenápadný evropský klenot nabízí dokonalou kombinaci všeho. Objevte město přezdívané Bohyně

Ve Francii najdete několik krásných a zajímavých míst, která navštěvuje také mnoho turistů. Přesto se však najdou i taková, která patří do kategorie skrytých rájů. Lille je jistě jedním z nich.

Na krásy Lille začalo v poslední době upozorňovat několik cestovatelů, kteří zejména prostřednictvím Instagramu ukazují přednosti tohoto města. Mezi ty nejčastější patří jeho dostupnost a infrastruktura. Zmiňují skvělé vlakové spojení prostřednictvím TGV a krátké vzdálenosti. Z Paříže se do Lille dostanete vlakem za hodinu, z Londýna to trvá o 20 minut déle.

Lille je také skvělou destinací pro ty cestovatele, kteří chtějí vidět zajímavá místa, ale nejsou příznivci letadel.

Je to především architektura a staré město, které přitahují pozornost turistů i místních obyvatel. Podle portálu TripAdvisor patří mezi nejznámější budovy a nejoblíbenější atrakce města palác Vieux-Lille, Velký palác nebo Palais des Beaux-Arts.

Lille je tedy dostupné, bohaté na atrakce všeho druhu, ale zároveň ne zrovna nejlevnější. Podle portálu BudgetYourTrip vás jeden den v tomto městě vyjde přibližně na 115 eur včetně ubytování. Cesta ze Slovenska a okolí do Lille je poměrně náročná a jen málokdy se objeví nabídka přímých letů.

Zdroj: budgetyourtrip, Titulní obrázek: Pixabay.com/jovanel