Zajímavá tajemství o vašem těle, která jste možná nevěděli

Kdo jiný zná lépe vaše tělo než vy sami? I přesto si dnes povíme o několika procesech, o kterých jste nejspíš ani nevěděla.

Mysleli jste si, že mozek je centrum všeho? Omyl.

Už jste někdy ve stresové situaci cítili, že máte sevřený žaludek? A co ten závan skvělého pocitu, když sníte něco moc dobrého? 

Váš žaludek je mnohem chytřejší, než se zdá. Přesněji to právě žaludek je centrem všech pocitů a změn nálady. 

Máte na svých zádech Venušiny jamky? Co to znamená?

Takové dolíčky patří nejen mezi jedny z nejerotičtějších míst na ženách a mužích, ale jsou především znakem správné cirkulace krve a také poukazují na větší pravděpodobnost plodnosti.

Už zase škytavka?

Asi vás zklamu, ale pokud jste doteď věřili, že škytání je opravdu způsobeno tím, že na vás někdo zrovna myslí, mýlili jste se. Ve skutečnosti se za tím ukrývá mnohem složitější proces.

Dýcháte za pomocí plic a bránice, kterou můžete jednoduše podráždit během rychlého hltání jídla nebo během pití nápoje. To způsobí náhlé stahování bránice a to je opravdový důvod, proč někdy můžete začít škytat. 

Máme stejně chlupů na těle jako naši zvířecí přátelé?

Ano, máme na těle stejně chlupů jako např. šimpanzi. Jediný rozdíl spočívá v tom, že máme ochlupení o něco světlejší, kratší a především rozložené po větší ploše. 

Aaaa, husina!

Už jste někdy měli z něčeho husí kůži? Vsadím se, že ano. 

Takovou husí kůži můžete mít nejen z chladu, ale i ze vzrušení, ze strachu, z poslechu příjemné nebo naopak nepříjemné hudby apod. Tělo se díky napřímeným chlupům chrání.

Strávili jste příliš času ve vodě a teď máte zvrásnělou kůži na prstech?

Ano, to jsou varhánky. A pokud jste si mysleli, že se tvoří kvůli vodě, která pronikne pod pokožku, neměli jste pravdu. Pravdou je, že varhánky se tvoří za pomocí nervů, které zužují krevní cévy a naboubtnání je pouhá ochrana. Ovšem takové varhánky se nikdy neutvoří u lidí, kteří mají ve svých prstech poškozené nervy.

Fotka od Fakhri Labib z Unsplash

Patříte mezi ty, co často pláčou?

Pláč je odrazem našich emocí. Věděli jste ale, že slzy můžeme rozdělovat na různé druhy, protože mají odlišené složení?

Nejen že pláč má spoustu ochranných faktorů, ale také během emočního slzení, což je při stresu, při bolesti, nebo třeba při smutném filmu nám napomáhá k vyloučení velice škodlivých látek z našeho těla. Tyto slzy mimo jiné obsahují endorfiny, které tiší bolest a vylepšují náladu. 

Patříte mezi lechtivé osoby?

Zajímavé je, že když vás lechtá někdo druhý, je to kolikrát až k nevydržení. Ale jaktože když se chcete polechtat sami, tak to nejde? Jednoduše váš mozek ví, co má očekávat. 

Zdroj: www.mentalfloss.com, Náhledový obrázek: kropekk_pl z Pixabay