To, co viděli na Slunci, překvapilo i vědce z NASA

O průzkumu vesmíru se v poslední době píše téměř ve všech novinových titulcích: o projektu NASA Mars a o misi Perseverance, jejímž cílem je zjistit, zda na Marsu kdysi existoval život, jakou měl podobu a kdy mohl skončit. A vesmírný dalekohled Jamese Webba nám poskytuje ostřejší snímky vzdáleného vesmíru než kdykoli předtím.

Není divu, že se lidstvo dostalo do vesmíru. S rostoucím informačním šumem bude situace velmi zajímavá. Brzy by mohla být zahájena mise na Měsíc s možností přistání lidí na této planetě. Projekt Artemis by mohl být misí ohromujícího významu, protože vědci již pracují na tom, jak dopravit kyslík na povrch Měsíce.

Nyní se na Slunci odehrála neuvěřitelná událost, o níž informovaly mnohé noviny, protože na planetě došlo ke kolosálnímu “úderu blesku”. Výtok musel být dlouhý asi 500 000 kilometrů, což je dost brutální číslo. Takový výboj nebyl na Zemi nikdy zaznamenán. Tato úžasná událost se odehrála 19. ledna a “blesk” mohl přijít z horní části naší sluneční soustavy. K události došlo ve velmi krátkém čase, trvala jen několik sekund a nezpůsobila sluneční erupci,” uvádí The Sun.

Záběry tohoto neobvyklého jevu si můžete prohlédnout i na webových stránkách deníku The Sun.

zdroj: The Sun, NASA, Titulní obrázek: Pixabay.com/Alexas_Fotos