Žena ukončila 10leté manželství kvůli manželově velké závislosti na jeho „tichém“ koníčku

Číňanka se nedávno po deseti letech rozvedla s manželem. Nic divného by na tom nebylo. Až na důvod rozvodu – jeho velkému koníčku, který často manžel kladl nad rodinu.

Podle rozvodového případu podaného u lidového soudu okresu Juye v provincii Shandong paní Zhang tvrdila, že už má manželovy závislosti na rybaření dost. Tvrdila, že se stará o celou domácnost, dělá všechny domácí práce a stará se o jejich dvě děti, zatímco její manžel sedí na pohovce, dívá se do chytrého telefonu a každý večer chodí s přáteli na ryby. Poté, co ho opakovaně žádala, aby trávil více času s ní a dětmi než se svými kamarády na rybách, se paní Zhang rozhodla, že rozvod je jedinou schůdnou možností.

„Každé ráno vstávám před šestou, abych připravila snídani. Vypravuju obě děti do školy, než odejdu do práce. Každý den jsem to já, kdo myje nádobí, uklízí náš byt, vyzvedává děti ze školy a pomáhá jim s domácími úkoly atd. Jsem vyčerpaná,“ vysvětlila paní Zhang ve svém soudním podání.

„Můj manžel ale vstává, až když připravím snídani, a po práci jen leží na pohovce a hraje si s mobilem,“ dodala žena. „Po večeři jde rovnou na ryby a často tráví celou noc rybařením.“

Manžel, pan Sun, otrávený stěžováním si své ženy, souhlasil s rozvodem jejich manželství – pravděpodobně proto, že to pro něj znamenalo ještě více času na rybaření. Poté, co selhaly pokusy o mediaci mezi manžely, soudce schválil žádost o rozvod, ale ne dříve, než zavolal manželovi paní Zhang, který zapomněl na nedávné pracovní jednání a místo toho šel na ryby…

„Na rybaření není nic špatného, ale všechno má svou hranici. Jakmile se jednou oženíte, musíte na sebe vzít zodpovědnost manžela a rodiče. Neupřednostňujte rybaření před rodinou,“ pokáral soudce pana Fu Honglian Suna, který nevypadal, že by se ho to nějak více týkalo.

Zdroj: odditycentral.com. Náhledová fotografie: wayhomestudio z Freepik