81leté babičky procestovaly svět za 80 dní: V každé destinaci si rozuměly díky úsměvu

Sandy Hazelipová, která pracuje jako lékařka a lektorka, a její nejlepší kamarádka Ellie Hambyová, dokumentární fotografka, se 11. ledna vydaly na neuvěřitelné dobrodružství. Založily blog „Cesta kolem světa v 80 letech“ a rozhodly se své cesty podrobně zdokumentovat. Jejich prvním cílem byla Antarktida, kde se podle deníku Independent plavili Drakeovým průlivem, který se nachází mezi nejjižnějším cípem Jižní Ameriky a Jižními Shetlandskými ostrovy v Antarktidě.

V příspěvku na blogu popisujícím první navštívenou destinaci přátelé, kteří žijí v Texasu, vzpomínají, jak je nevinná poznámka Sandyho přiměla ke společné cestě po světě. Před pěti lety seděli u svých pracovních stolů, když jim Sandy oznámil, že by bylo dobré, kdyby se vydali na cestu kolem světa za 80 dní, protože je jim oběma 80 let.

Po Antarktidě se vydali na Velikonoční ostrov a pak do Argentiny. Podle blogu jejich únorová návštěva Argentiny nahradila dříve plánovanou cestu do Peru. „Kvůli politickému násilí v Peru, zejména v oblasti Machu Picchu, jsme museli cestu do této destinace zrušit. Naší cestovatelskou filozofií je užít si cestu, i když to není cesta, kterou jsme původně plánovali. Díky tomu byl výlet v Argentině tak zábavný,“ uvedla dvojice, která si v destinaci užívala tanec a jízdu na koni.

Z Argentiny se přesunuli do Finska, kde navštívili severní pól i římské Koloseum. Po výletu do Londýna se vydali na Zanzibar, do Zambie a Egypta, kde si prohlédli pyramidy a vyzkoušeli jízdu na velbloudech. Po více než 40 dnech cestování navštívili Indii, Nepál, Japonsko, Bali a Austrálii. Celkem navštívili 18 zemí na všech 7 kontinentech a během svých cest nosili stejná trička se svými podobiznami.

zdroj: obkec.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Kranich17