Změny v Kauflandu od roku 2024: Na co si dát pozor při nákupu? Například jednorázové plastové láhve na mléko budou dražší

Nákupní gigant Kaufland inzeruje především velký výběr a dobré nabídky. Pokud víte, ve kterých dnech je mnoho výrobků levných, můžete u pokladny hodně ušetřit. Přesto je třeba být při plnění nákupního vozíku opatrný. Protože Kaufland, Lidl a spol. používají určité triky, aby zákazníky nalákaly do nákupních pastí. Informuje portál Echo24.de.

První změna čeká zákazníky Kauflandu 1. ledna 2024. Jednorázové plastové láhve na mléko, míchané mléčné nápoje a všechny mléčné výrobky určené k pití pak budou k dostání pouze se zálohou. Bude se platit 25 centů navíc. Za většinu plastových lahví na nápoje se v Německu platí záloha již nyní.

„Od počátku roku 2024 budou mléko, míchané mléčné nápoje a všechny mléčné výrobky určené k pití prodávané v jednorázových plastových nápojových lahvích s objemem náplně od 0,1 do 3,0 litrů označeny zálohovým logem DPG! Podle německého zákona o obalech VerpackG. Tyto nápoje podléhají záloze, a jsou proto začleněny do systému vracení a zálohování DPG,“ píše společnost Deutsche Pfandsystem GmbH.

To však není jediná věc, která se u nápojů mění. Většina zákazníků Kauflandu již pravděpodobně zná nová víčka, která nelze z hrdla lahve zcela vyjmout. Jedná se o takzvané vázané víčko. Tato víčka mají zajistit, aby v životním prostředí skončilo méně plastů.

Od července 2024 bude uzávěr povinný pro všechny jednorázové nádoby na nápoje o objemu do tří litrů. Pro zákazníky to bude zajímavé i při vracení záloh, protože se stále objevuje otázka: Existuje nějaký limit pro vracení?

V budoucnu bude možné sbírat body na Kaufland Card nejen při nákupu v kamenném obchodě, ale také v internetovém obchodě Kauflandu.

zdroj: echo24.de, merkur.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/pasja1000