Během menstruace byste tohle rozhodně neměly dělat. 6 nebezpečných chyb, které dělají všechny ženy

Mnoho mladých žen nevěnuje začátku svého cyklu příliš pozornosti a provádí vše jako obvykle.

Gynekologové však trvají na tom, aby si během „svých dnů“ dopřávali klidnější chvíle a aktivity.

Chyba č. 1 – Sport

Některým ženám je jedno, že menstruují, a jdou si prostě zaběhat nebo navštívit posilovnu, protože nechtějí vynechat jediný trénink.

Gynekologové doporučují v první den menstruace zbytečně necvičit. Faktem je, že cvičení v tomto období více než kdy jindy vede k překrvení pohlavních orgánů, což může způsobit silné krvácení.

Samozřejmě nemusíte hned vylučovat sport, ale něco méně namáhavého – pilates, jógu (bez náročných pozic) nebo jednoduchou procházku.

Chyba č. 2 – odpočinek na lůžku

Mnoho žen tráví první dny menstruace v posteli kvůli bolestem a křečím v podbřišku. To však není nejšťastnější řešení, protože při úplném odpočinku krev stagnuje a menstruace je o to bolestivější. Pokud se nejedná o vážný případ, kdy nemůžete vstát z postele (pokud máte tento problém, rozhodně navštivte svého gynekologa), trocha fyzické aktivity rozhodně neuškodí.

Chyba č. 3 – koupání

Je lepší, když se během menstruace nekoupete. Děloha je totiž náchylnější k možným negativním účinkům bakterií, které by mohly v budoucnu způsobit nepříjemné komplikace.

Je také nutné zabránit přehřátí organismu. V koupeli se cévy rozšíří a krevní oběh pracuje tak rychle, že může dojít k příliš silnému krvácení.

Chyba č. 4 – Aktivní sexuální život

Měl by se pohlavní styk během menstruace vynechat, nebo ne? Většina lékařů odpovídá na tuto otázku kladně, pokud partneři používají ochranu. I zde se však mohou vyskytnout zánětlivá onemocnění. Vždyť krev je sama o sobě skvělým místem pro vznik infekcí a zárodků. Proto je lepší odložit chutě na později.

Chyba č. 5 – Přísná dieta

Některé ženy ve snaze získat ideální postavu ani nepomyslí na to, že by se takového stravování během svých dnů vzdaly. Gynekologové jsou však jiného názoru a doporučují v tyto dny jíst normálně. Můžete konzumovat téměř cokoli, pokud je to v rozumném množství. Drastická dieta spojená se ztrátou krve může navíc vést k závažným komplikacím.

Chyba č. 6 – Užívání některých léků

Během menstruace je srážlivost krve o něco horší, proto není vhodné užívat léky, které ovlivňují proces srážení krve, jako je analgin nebo aspirin. Ženy, které pociťují silnou bolest, by se měly zaměřit na přípravky s účinnou látkou paracetamol.

zdroj: mysmezeny.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/iirliinnaa