Matrace může ohrozit vaše zdraví! Odborníci odhalili způsob, jak tomu zabránit, je to maličkost

Odborníci ze společnosti Bed Threads proto doporučují čistit je každých šest měsíců nebo alespoň jednou za sezónu. Pokud jste však alergičtí, měli byste to dělat častěji. Tím odstraníte nečistoty, odumřelé kožní buňky a zabráníte invazi roztočů.

Matrace totiž mohou obsahovat 100 000 až 10 milionů prachových mikročástic, které nejen negativně ovlivňují kvalitu spánku, ale také způsobují rýmu, svědění očí, kašel a problémy s dutinami. K čištění potřebujete pouze vysavač, čisticí prostředek, bílý ocet v rozprašovači, jedlou sodu, čisté utěrky a studenou vodu. Nejprve odstraňte prostěradlo a poté důkladně vyluxujte celý povrch matrace včetně boků.

Případné skvrny vyčistěte saponátem nebo prostředkem na nádobí zředěným vodou. Naneste jej čistým hadříkem na znečištěné místo a poté jej otřete suchým hadříkem. Poté posypte celou matraci jedlou sodou a nechte ji několik hodin působit, abyste odstranili různé pachy, nečistoty a vlhkost. Po několika hodinách ji vyluxujte a přikryjte čistým prádlem a prostěradlem.

zdroj: self.com, Titulní fotografie: Pixabay.com/hosny_salah