Česko je světově nejpřipravenější na apokalypsu aneb 11 věcí, které podle Američanky má každá česká domácnost

„České domácnosti – v mém případě na venkově – mají mnoho společného, a myslím, že více než ty americké. Češi jsou velmi praktičtí lidé a dovedli svůj útulný způsob života k dokonalosti, což má pro cizince určité výmluvné znaky.“

Takto popisuje svůj „objev“ v našich domácnostech na svém webu Chlohemian.com Američanka Chloe´, lektorka angličtiny, která strávila pár let v malém městě kousek od Brna. Zamilovala si u nás společenský tanec, sjezdové lyžování a pojídání jater. I když se v nejbližší době neplánuje usadit, považuje Českou republiku za svůj druhý domov. A jak sama říká: „Když jsem během zimy trávila více času uvnitř, začala jsem si něčeho všímat.“

Viděla, vypozorovala, obdivuje

Prakticky všechny domácnosti, které navštívila, měly podobně vybavenou spíž, komoru, sklep či garáž. Zde je jedenáct stálic, které by pomohly k přežití českého člověka v době katastrofy jakéhokoliv druhu:

1. Sádlo a škvarky

2. Zmrazené nebo konzervované zásoby  potravin

„Pokud přijde apokalypsa, žádná země, kterou znám, by nebyla připravena lépe než Česká republika. Češi mohou žít měsíce z masa, domácího ovoce a zeleniny, které uchovávají v samostatných mrazničkách, nebo z nakládaných potravin, které mají ve spíži. Nakládané okurky, zelí, červená řepa, rajčata, cibule, ovocné džemy všeho druhu, utopence (druh hospodského jídla, nakládaná klobása podávaná s cibulí) – to vše Češi umí a mají skladem,“ popisuje s respektem Chloe´.

Fotka od Ray Shrewsberry z Unsplash

3. Skutečné nástroje a nářadí, které muži a ženy v domácnosti opravdu používají

4Lyže

5. „Předsíň s uzavíratelnými dveřmi neboli přední místnost pro vyzouvání bot“

6. Unikátní kliky

7. Koupelna a záchod zvlášť

8. Záchod s dvojím splachováním a bidet

9. Keramické hrnky české výroby

10. Funkční krb a hromada dřeva na dvorku

11. Působivá kolekce papučí / pantoflí, zkrátka bačkor ve všech možných velikostech.

Na závěr jako kdyby se Chloe´(ano, takto se správně píše její jméno, s apostrofem – pozn. aut.) ptala: Češi, souhlasíte? Chybělo mi něco na seznamu, co máte ve svých domech a bytech? Bez čeho si ještě nedovedete představit vaši typicky českou domácnost?

Zdroj: chlohemian.com. Náhledová fotografie: Furikyo33 z Pixabay