Řetězec Kaufland postupně zavádí nový způsob placení. Žádná hotovost, karty ani internet

Při nákupech v supermarketech je možné platit v hotovosti, kartou nebo dokonce pomocí mobilní platební aplikace.

V současné době však Kaufland na německém trhu zavádí ve spolupráci se společností Bluecode zcela nový způsob placení, který implementoval do své vlastní aplikace. Informuje o tom server Techbook.de.

Zákazníci v Německu si tak mohou aplikaci v případě zájmu stáhnout. Pokud ji již mají a využívají, například kvůli věrnostní kartě, stačí, když si do svého účtu doplní potřebné údaje. Následně mohou pomocí aplikace platit za své nákupy naskenováním QR kódu, a to bez ohledu na cenu zboží.

Kaufland Pay by měla fungovat i v případě, že uživatelé nejsou připojeni k mobilnímu internetu. Pro zákazníky, kteří používají věrnostní kartu, to urychlí a zjednoduší proces nákupu, protože vše zastřeší jedna aplikace.

Na druhou stranu není jasné, kolik zákazníků se skutečně rozhodne tuto novou možnost platby využít. Někteří lidé přece jen stále nemají chytrý telefon, jiní nechtějí používat své zařízení k platbám nebo nechtějí poskytovat citlivé údaje jiné aplikaci, pokud již používají platební aplikaci, jako je Apple Pay nebo Google Pay.

zdroj: Techbook.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/PhotoMIX-Company