Dovolená na horách bez sněhu: Bobová dráha, paintball, zimní stadion… Hlavní je vzduch a klid

Jaké aktivity a zábavu připravit sobě a své rodině o dovolené na horách, když nenapadl sníh? Přinášíme vám několik nápadů, jak i bez vloček prožít příjemné volno (většinou) na čerstvém vzduchu. Hlavně se nenechte otrávit nezvyklým počasím.

Dovolená na horách může být parádní i bez sněhu. Stačí si vybrat to správné místo a dobře si vše naplánovat. Dovolenou na horách se vyplatí strávit v hotelu s nabídkou zábavy, kde mohou dospělí relaxovat ve wellness a děti trávit čas v herně. Vyplatí se také najít hotel, kde probíhají animace pro děti, díky kterým se ti nejmenší nebudou nudit, a my si můžeme trochu odpočinout. Při procházení nabídek hotelů na horách se vyplatí věnovat pozornost i doplňkovým slevám do restaurací nebo skipasům. Ostatně, i když nesněží, řada sjezdovek bude pravděpodobně stále dobře připravena na lyžování.

Výlety na kole

Ti, kteří neradi sedí na hotelu, mohou přemýšlet o cyklovýletech. Pokud teplota za oknem překročí 10 stupňů Celsia, nic nebrání příjemné projížďce na kole. Samozřejmě pro vlastní bezpečnost bude lepší volit trasy v nižších nadmořských výškách. Vrcholy hor mohou být i přes nedostatek sněhu zledovatělé.

Pokud se na takový výlet na kole na dovolené rozhodnete, je potřeba se vhodně obléknout. A také se vybavit helmou a reflexními prvky. Pamatujte, že v tomto ročním období se rychle stmívá, proto bychom měli dbát na svou bezpečnost a být viditelní na dálku.

Fotka od Himiway Bikes z Unsplash

Zimní turistika na horách

Co dělat na zimní dovolené bez sněhu? Vydejte se do hor, které jsou krásné v každém ročním období. Takové túry však mohou být nebezpečné, pokud nejsou správně naplánovány. To, že v obcích není sníh, neznamená, že ho nenajdeme na stezce. Počasí na horách může být navíc velmi proměnlivé, takže na takovou túru byste se měli předem řádně připravit. Pokud jedeme na výlet s celou rodinou, je potřeba naplánovat návrat tak, abychom se vrátili před setměním. Je důležité dbát i na vhodné oblečení, ve kterém nám nebude zima.

Dovolená na zimním stadionu

Kluziště fungují i ​​v době, kdy není sníh a najdete je téměř v každém horském městečku. Je to skvělá zábava pro děti i rodiče. Při plánování sportování na zimním stadionu si vyberte takovou, kde je půjčovna vybavení a restaurace, kde se můžete trochu ohřát a popíjet horký čaj. V horských střediscích jsou také kluziště pod širým nebem, kde si můžete zabruslit a přitom se kochat krásnými výhledy na hory.

Paintball nebo lanový park

Některé lanové parky fungují i ​​v zimě. Je to skvělý způsob, jak strávit dovolenou na horách, když není sníh. Procházka takovým parkem v zimě může být ještě náročnější a zaručuje tak mnohem více zábavy. Dobrým nápadem pro trávení volného času je také paintball, který je v současnosti k dispozici na více místech poblíž horských městeček. Je to skvělá zábava pro celou rodinu, se kterou se vydaří i dovolen bez sněhu.

Zimní horské bobové dráhy

Milovníci adrenalinu a ostrých sjezdů, zamilované dvojice i rodiny s dětmi bobové dráhy v horských střediscích prostě milují. Ze sjezdovek to k nim máte jen pár kroků, díky bezpečným brzdám dráhu pohodlně sjedou i opatrnější jezdci a navíc večerní osvětlení se postará o neopakovatelné zážitky. Úžasně – většinou – dlouhý sjezd s neopakovatelnými výhledy do nádherného údolí vás čeká jako odměna za to, že na vašich oblíbených horách nenapadl dostatek sněhu na sjezdy na lyžích.

Zdroj: krzysztofskok.pl, kudyznudy.cz. Náhledová fotografie: ASphotofamily z Freepik