Dovolená v Chorvatsku? Máme tipy, v jakých restauracích se nejlépe najíst!

Chystáte se na dovolenou v Chorvatsku a už teď si lámete hlavu s tím, jak se budete stravovat? V tom případě čtěte dál. Ať už se chystáte do Splitu, Puly, Zadaru, nebo jiných oblíbených dovolenkových destinací, připravili jsme pro vás tipy na restaurace, se kterými nešlápnete vedle. A pokud si chcete ty nejčerstvější místní dobroty užít ještě pohodlněji, bude se vám hodit malá vychytávka!

Možností, jak se na dovolené stravovat, je mnoho. Ať už vás láká zajít si na trh a uvařit si z místních surovin, nebo se těšíte na hezkou večeři v restauraci, hodit se vám bude i tip na jídla, která objednáte na pár kliknutí. Obrátit se totiž můžete na známého pomocníka, kterého znáte z domova – rozvážkovou službu Wolt. Ta vybrala tipy na restaurace z nejoblíbenějších destinací, které jsou prozkoušené místními spokojenými zákazníky, aby vám hledání usnadnila.


Vyhlášené restaurace Dalmácie


Chystáte-li se na jih a dovolenou budete trávit ve Splitu, vyzkoušejte typickou dalmatskou kuchyni z rodinné hospůdky Zalogajnica Calypso, středomořskou kuchyni z Bakra Steak & Pizza Bar, nejlepší pizzu ve městě z restaurace Bokamorra nebo šťavnaté burgery Old House. Milovníky sladkého potěší také domácí zmrzlina Verde Gelato nebo úžasné zákusky z cukrárny Oš Kolač. Směrem na sever pak rozhodně stojí za zmínku voňavé dobroty z grilu street food restaurace Fingerking v Šibeniku nebo zadarské hamburgery z burger baru Papica.

Pro milovníky Istrie a Kvarneru


V Rijece nešlápnete vedle, pokud si objednáte domácí těstoviny a gnocchi z restaurace NU, tradiční místní barbecue z Restaurant Gardens nebo nudle provoněné asijským kořením z My Wok. A pokud jste spíše milovníci pikniků, kteří se těší na zobání pochutin a popíjení vychlazených nápojů, i s tím vám modří kurýři mohou díky tamnímu Wolt Marketu pomoci. V sousední Opatije nevynechejte oblíbené burgery z Romero Bread & Burger bar a pokud se chystáte na Istrijský poloostrov, nevynechte ani hamburgery Škatuleta ve městě Rovinj nebo vyhlášenou pizzerii In Forno v Pule.

Mrkněte na web nebo do appky

Aplikace na doručování jídla Wolt funguje v 25 světových zemích, kam kromě Česka patří i dovolenkové Chorvatsko. Díky tomu si tak budete moct pohodlně vybírat ty nejčerstvější místní dobroty a užít si své volno naplno – bez vaření i zdlouhavého hledání restaurací po městě. A doručit si je můžete nechat klidně i na pláž! Při objednávání lze špendlíkem na mapě doplnit konkrétní místo, kde si chcete objednávku převzít, a kurýr vás pak snáze najde.

Wolt je dostupný každý den mezi 9:00–22:00 v mobilní aplikaci i na webu a funguje v 36 městech po celém Chorvatsku. Samozřejmostí je i jazykový překlad, díky němuž si z chorvatské nabídky zvládnete vybrat za pár minut. Na webových stránkách stačí sjet až na černou spodní lištu, v jejímž levém rohu najdete možnost změny jazyka. Mobilní aplikace můžete i v zahraničí ovládat v češtině, nabídky jednotlivých restaurací pak přeložíte pomocí nastavení v pravém horním rohu obrazovky. Objednávkový proces funguje úplně jako v Česku a po pár kliknutích už stačí jen počkat na doručení zásilky. Uživajte u obroku!

zdroj: Redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/TKch