Extrémní způsoby, kterými chtěly ženy dosáhnout dokonalé krásy. Například ošetření ohněm

Tyto praktiky v honbě za dokonalou krásou jsou přinejmenším bizarní a nezřídka sadistické. Naštěstí se dnes na lidi a jejich touhu po kráse pohlíží trochu jinak a většina zákroků je nejen prospěšná, ale dokonce příjemná. I když i dnes se najdou takzvané výkřiky do tmy, které potvrzují pravidlo.

Postup, kterým lidé dříve odstraňovali nežádoucí pihy

V dnešní době se spíše setkáváme s tím, že si lidé pihy nechávají líčit – jsou považovány za originální a velmi atraktivní. Není to však tak dávno, co je jejich majitelé nenáviděli a byli za ně vysmíváni, takže neprotestovali a dokonce podstupovali opravdu hrůzné metody, jen aby se jich zbavili.

Freckle removal with carbon dioxide, 1930’s.
byu/Stoltz3 inWTF

Ve 30. letech 20. století začal italský lékař M. Matarasso používat oxid uhličitý, aby pihy nejprve zmrazil a poté mohl každou z nich odstranit olověným hrotem. Trvalo týden, než se kůže zahojila, a kupodivu skutečně zůstala bez pih. Navzdory úspěchu to musela být velmi nepříjemná záležitost, která mohla zanechat nějaké následky.

Ošetření ohněm

Tato metoda byla mezi milovníky krásy na území Číny velmi oblíbená. Celý proces spočíval v namočení ručníku do „speciální tekutiny“ ve spojení s trochou alkoholu. Ten se přiložil na obličej a zapálil. Údajně to mělo pomoci a působit proti povadlé pleti, vráskám a také to mělo uvolnit svaly.

Maska, která měla pomoci s dvojitou bradou

Dvojitá brada v podobě nahromaděného tuku nebo povadlé kůže rozhodně není pro opačné pohlaví přitažlivá a člověk se nelíbí ani sám sobě. V módě jsou tenké krky, hladké tváře bez jediné vrásky navíc. Proto vznikla tato maska, která to doslova zaručuje. Musela se však pořádně napnout a nosit dlouho.

zdroj: historycollection, Titulní obrázek: Pixabay.com/spabielenda