Hrátky přírody: jsou narozená několik měsíců po sobě, a přesto to jsou dvojčata!

Čtete dobře, není to vtip. I takhle si může matka příroda s těhotnou ženou pohrát. V Guinessově knize rekordů je zaznamenán nejdelší interval mezi narozením dvojčat – 87 dní. Většinou se dvojčata rodí několik minut po sobě – to pokud přichází na svět císařským řezem. Pokud jde o přirozený porod, může jít až o půl hodinu. Existují ale případy, kdy se jedno z dvojčat narodí předčasně, zatímco jeho sourozenec si to s příchodem na svět ještě rozmyslí. Tak se to stalo i v případě Amy a Katie, roztomilých dvojčátek z Irska. 

Jedno místo dvou? 

Matkou těchto „malých zázraků“ je Maria Jones-Elliott, žijící v Glenmore. Když Marii v jejích 34 letech lékaři oznámili, že je v sedmém týdnu těhotenství a čeká dvojčata, byla nadšená. Do 24. týdne bylo všechno normální, jenže na konci onoho osudného 24. týdne Maria porodila. Stalo se tak čtyři měsíce před termínem porodu. Jenže místo očekávaných dvojčátek spatřila světlo světa jen Amy, Katie se rozhodla ještě zůstat. 

Fotka od cottonbro z Pexels

Nejtěžší tři měsíce života… 

,,Nazývám dívky našimi malými zázraky. Amy bojovala o život v inkubátoru a Katie se snažila přežít v mém lůně. Byly to nejtěžší tři měsíce našeho života.“ Řekla Marie. Nakonec se ale 27. srpna se narodila i malá Katie. Zdá se to neuvěřitelné, ale dnes jsou děti zdravé a šťastné. 

Obdivuhodná práce lékařů 

Eddie O’Donnell, lékař z nemocnice ve Waterfordu, kde se dvojčata narodila, řekl, že jejich narození s odstupem 87 dní je extrémně vzácné a je běžné, že v těchto případech většinou jedno z dětí nepřežije. Mohla to být Amy, jelikož přežití dítěte narozeného ve 24 týdnu je prakticky skoro nemožné, avšak stejně tak to mohla být Katie. Dr. Sam Coulter Smith, šéf Dublin’s Rotunda Hospital a odborník na porodnictví a gynekologii, uvedl, že práce odvedených lékařů byla chvályhodná a jejich kritické myšlení v takové neznámé situaci více než na místě. 

Hanna a Eric 

Než tento rekord překonala Maria Jones-Elliott, držela ho Peggy Lynn z Huntingdonu, která v letech 1995 až 1996 porodila dceru Hannu a syna Erica s odstupem 84 dnů. Jelikož se Amy narodila 1. června v 09:16, zatímco Katie 27. srpna v 11:01, přesný interval mezi jejich narozením je 87 dní, 1 hodina a 45 minut. 

Zdroje: deccanherald.com, mirror.co.uk, Náhledový obrázek: Edwin Ariel Valladares z Pexels